kulinaria

Pucharki do lodów – jak je wykorzystać?

Warto jest posiadać w swojej kuchni ładne, dobrej jakości pucharki do lodów. Sprawią, że przyrządzony przez nas deser będzie wyglądał bardziej efektownie, niż podany w kubku, z którego pijemy herbatę. Zestaw ozdobnych pucharków do lodów ucieszy oko – nie tylko naszych gości, ale też nasze. Naczynia można wykorzystać na kilka sposobów, nie tylko do podawania lodów.

Nie tylko lody?

Pucharki do lodów nie muszą służyć tylko do podawania tego zimnego deseru. Możemy zaserwować w nich również sałatkę owocową, przygotowaną z sezonowych owoców. Zimą będą to pomarańcze, grejpfrut czy mandarynki, wiosną głównie morele, jesienią – jabłka, winogrona czy figi. Latem, w Polsce, mamy największy wybór – jeżyny, jagody, wiśnie, agrest, brzoskwinie, śliwki czy truskawki.

Z owoców możemy zrobić mus, posypać je prażonymi migdałami czy orzechami, dodać bitą śmietanę, wiórki kokosowe albo kilka kostek czekolady. Tak podany deser będzie wyglądał efektownie, a jeśli postawimy głównie na owoce i orzechy, ucieszy też osoby dbające o linię.

Galaretka dla dzieci

Jesienią, zimą i wczesną wiosną rodzice z reguły nie chcą, by ich dzieci jadły lody. Obawiają się, że ich pociechy się przeziębią. Można więc postawić na galaretkę – deser nie tak zimny, ale taki, który uszczęśliwi dzieci. Wystarczy kupić galaretkę w proszku (najlepiej w kilku smakach, żeby móc pomieszać ze sobą kolory) i, już zrobioną, pokroić w kostkę. Do podania tego deseru można wykorzystać pucharki do lodów.

Galaretkę dla dzieci można udekorować wiórkami z czekolady albo bitą śmietaną, dorzucić suszone morele czy chipsy z banana. Można pomieszać kolory galaretek, więc deser będzie wyglądał bardzo atrakcyjnie. Z pewnością zasmakuje nie tylko najmłodszym, ale też osobom dorosłym!

Na stół!

Pucharki do lodów możemy też po prostu ustawić na stole, kiedy pijemy popołudniową herbatę i chcemy poczęstować czymś gości. Wystarczy wsypać do nich owoce w czekoladzie, suszone owoce, orzeszki w karmelu albo cukierki. Można też zrobić z pucharka cukiernicę.

Możemy też zrobić z pucharków dekorację. Wystarczy nalać trochę wody i wrzucić wkład do świeczki, by pływał po powierzchni. Innym pomysłem jest zrobienie z pucharków małych wazoników na suszone kwiaty. Ożywi to nieco nasz stół.

Pucharki do lodów dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *