kulinaria

Po co zamawia się żywność w pudełku?

Wygodny transport i przechowywanie żywności to marzenie wszystkich tych osób, które np. często organizują przyjęcia czy pikniki, pracują w gastronomii i realizują zamówienia klientów. Najprostsze w transporcie jest tzw. pudełkowe jedzenie, które można po prostu kupić i w łatwy sposób dostarczyć w oczekiwane miejsce.

Wygoda podczas transportu

Jeśli chodzi o wygodny transport, wykorzystanie pudełkowego jedzenia zdejmuje z barków odpowiedzialnej osoby sporo potencjalnych obowiązków. Taka żywność zostaje od razu właściwie spakowana. W tym celu używa się specjalnych opakowań, które łączą najważniejsze zalety – są lekkie, trwałe, łatwe do otwierania i zamykania, estetyczne, ekologiczne i całkiem nieźle chronią włożone do środka jedzenie.

Z uwagi na konieczną lekkość i łatwą utylizację lub dalszą przeróbkę zużytych opakowań, wykonuje się je najczęściej z mocnego kartonu albo styropianu. Dzięki temu można zapewnić sobie zachowanie właściwej temperatury dań. Zupa lub inne ciepłe danie włożone do takiego pudełka nie będzie tak szybko stygło, a smakowita woń pozostanie wewnątrz wystarczająco długo.

Większość stosowanych obecnie opakowań na pudełkowe jedzenie posiada przynajmniej jeden element służący do zamknięcia pudełka na przykład na czas przerwy w konsumpcji. To niby szczegół, ale bardzo wygodny – można zacząć jeść i odłożyć część dania na później, w dalszym ciągu zabezpieczając je przed ewentualnym ostygnięciem czy utratą świeżości.

Wykorzystanie pudełkowego jedzenia

Jeśli ktoś zamawia catering, może spotkać się z dostawą żywności w opisanych wyżej wygodnych opakowaniach. W ten sposób docierają także zamówienia do firm – obiady dla pracowników, jedzenie na imprezy integracyjne itd. Wszystko wygląda estetycznie, nic się nie rozlewa, nie brudzi. W dodatku możliwe jest skorzystanie z droższych, bardziej estetycznych pudełek, które będą udekorowane np. logiem firmy czy jakimś ozdobnym motywem.

Imprezy plenerowe to również świetna okazja do tego, by skorzystać z pudełkowego jedzenia. Ciepły obiad spożyty gdzieś pod lasem lub w innym pięknym miejscu uczyni dzień bardziej udanym, a dzięki wygodnym opakowaniu dania będą pachnące i świeże. Opakowania są na tyle szczelne i trwałe, że bez przeszkód można z nich korzystać nawet wybierając się na wycieczkę czy spędzając dużo czasu w jednym miejscu. Przenoszenie ich nie stanowi problemu, bo wykonane z kartonu czy styropianu nie ważą praktycznie nic. Zajmują trochę miejsca z uwagi na to, że muszą dobrze opakowywać żywność, jednak po zużyciu można je po prostu zgnieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *