kulinaria

Granitory

Granitory to maszyny przeznaczone do przygotowywania napojów lodowych. Czym się wyróżniają? Jak działają?

Granita ice

Granitor to innowacyjny sprzęt, który wytwarza wiele napojów mrożonych typu kawa, shake, kremy, alkohole, granita ice, sorbety lodowe itp. Dużą popularnością cieszą się także mrożone jogurty, które są nie tylko smaczne, ale także zdrowe.

Napoje lodowe

Jeśli pragniemy poznać smak napoju lodowego wytworzonego przez granitory, udajmy się do lodziarni lub kawiarni, w której znajdziemy zimne napoje lodowe, sorbety lodowe i tym podobne. Okazuje się, że w takie urządzenie inwestuje coraz większa liczba kawiarni, knajp i lokali z gastronomią. Daje ono szerokie możliwości i przyciąga klientów w ciepłe dni. W takiej maszynie przygotuje się gęste sorbety, jak również orzeźwiające napoje lodowe. Nie tylko daje oryginalny smak, ale także ciekawą formę, dobrze eksponującą deser. Kolorowe napoje przyciągną tłumy, a fantazja będzie ich cechą charakterystyczną.

Funkcjonalność

Takie urządzenia są nie tylko funkcjonalne, ale także uniwersalne. Pozwolą sprawnie serwować wszelkiego rodzaju napoje. Aby działały, trzeba je podłączyć do energii elektrycznej. Granitory możemy swobodnie przenosić, mają one różne konstrukcje i wielkości.

Czym jest sorbet lodowy?

Sorbety lodowe to mrożone desery, doskonale orzeźwiające w gorące dni. Są najczęściej zrobione z osłodzonej wody wraz z zamrożonymi owocami. Mogą mieć także w składzie alkohol (np. wino, likier). Skąd pochodzi taki deser? Sorbety pochodzą z Azji, a dokładniej z Iranu, gdzie robiono napoje z soku owocowego i z lodu. Nazwa „sorbet” pochodzi od tureckiego „serbat” lub „szarbat”. Warto zauważyć, że są one porównywane do włoskich lodów i lodów wodnych, ale różnią się konsystencją, proporcjami składników i ich doborem. Sorbety mają wiele smaków, począwszy od malinowego i truskawkowego, aż do czekoladowego, czy też miętowego i cytrynowego. Taki deser jest łatwy w przygotowaniu, dlatego możemy go wykonać w domowym zaciszu i zachwycić domowników oryginalnym smakiem.

Nadchodzi lato, a wraz z nim gorące dni. Wtedy bardzo chętnie sięgamy po lody, sorbety i mrożone napoje na bazie lodów. To daje nam ochłodę i energię do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *