dom i ogród

Stwórz wnętrze w stylu ludwikowskim i schabby chic z kasetonami sufitowymi

Kasetony sufitowe to doskonałe dekoracje, które przywodzą na myśl wnętrza pałaców w stylu barokowym i rokoko. Najbardziej kojarzą się ze stylem Ludwika XIV i Ludwika XVI, którzy uwielbiali strojne, rzeźbione meble, a także wytwornie wykończone ściany i sufity. Takie wnętrze można zafundować sobie również we własnym mieszkaniu Można postawić na eklektyzm bądź wykorzystanie starych i rzeźbionych elementów w całym wnętrzu. Tylko jakie kasetony sufitowe wybrać?

Kasetony sklep – bogaty wybór klasycznych wzorów

W sklepie oferującym materiały do wykończenia ścian, zarówno płyty ścienne i sufitowe, jak i wszelkie listwy wykończeniowe i dekoracje można znaleźć bogaty wybór kasetonów wykonanych z polistyrenu. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i lekki, a jednocześnie łatwo poddaje się obróbce. Dlatego można wybierać kasetony bogato zdobione ornamentami, które dodatkowo mogą być ręcznie malowane. W klasycznym wnętrzu w ludwikowskim stylu najlepiej sprawdzą się te zdobione złotą farbą. Oczywiście na takie dekoracje można zdecydować się również w bardziej nowoczesnym stylu schabby chic, który stanowi postarzaną wersję stylu skandynawskiego. Tutaj meble z widocznymi odpryskami farby, stworzonymi jako celowy efekt można łączyć z bogato zdobionymi sufitami, a także lustrami w rzeźbionych ramach.

Kasetony sklep – łatwość montażu płyt ściennych i sufitowych

Poza kasetonami można zdecydować się na płyty ścienne wykonane z polistyrenu. Ich montaż jest dziecinnie prosty. Wystarczy użyć odpowiedniego kleju i przykleić na oczyszczoną i wyszlifowaną powierzchnię. Tu również można stawiać na ornamenty, a także imitację cegły lub kamienia. Świetnie sprawdzą się również równie lekkie i wykonane z wytrzymałego PCV płyty ścienne. Warto zauważyć, że zarówno te wykonane z polistyrenu, jak i PCV odznaczają się doskonałymi parametrami cieplnymi i stanowią dodatkowe źródło ocieplenia ścian. Poza ociepleniem zastosowanie kasetonów na suficie może sprawić, że wytłumione zostaną nieco hałasy dochodzące z góry, co ma duże znaczenie w przypadku mieszkania w bloki i głośnego sąsiedztwa, ale również w przypadku położenia domu w pobliżu ruchliwej drogi. Wytłumienie zarówno okien, jak i ścian może zapewnić większy komfort. Warto zauważyć, że płyty ścienne i sufitowe można przyklejać samodzielnie i nie potrzeba do tego szczególnego przygotowania. Zatem można zaoszczędzić na angażowaniu w remont fachowców. Kasetony sufitowe doskonały wybór zarówno do nowocześnie, jak i klasycznie urządzonych wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *