dom i ogród

Sauna do ogrodu – najważniejsze mity

Obecnie na naprawdę wiele przeróżnych tematów funkcjonuje wiele mitów. W większości są one oczywiście bardzo szkodliwe, ponieważ znacząco utrudniają podjęcie właściwej decyzji. Jak dokładniej przedstawiają się takie mity na temat sauny do ogrodu?

1) Sauna do ogrodu to rozwiązanie tylko dla bogaczy

Zdecydowanie nie. Kiedyś rzeczywiście postawienie sauny to był całkiem spory kłopot, również finansowy. Dzisiaj jednakże wszystko prezentuje się zupełnie inaczej.

Oczywiście dużo bardzo zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania względem takiej sauny, jednak zasadniczo jest to naprawdę mało kosztowne rozwiązanie w granicach kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych. Zalety zdrowotne są są naprawdę całkiem spore.

2) Nie ma sensu budować sauny, skoro jest dostępna na każdym basenie

No właśnie – niektórzy sądzą, że sauna ogrodowa nie ma większego sensu, skoro można pojechać w zasadzie na dowolny basen i tam będzie sauna. Oczywiście jednak nie jest to prawidłowy tok rozumowania.

Trzeba bowiem wziąć pod uwagę to, że na pewno nikt nie będzie jeździł tak często na saunę na basen jak zaglądał do swojego ogrodu. A taka codzienna sauna po przyjściu z pracy, na zakończenie dnia, to naprawdę doskonała forma relaksu i odpoczynku.

3) Samodzielnie nie da się wybudować sauny ogrodowej

Oczywiście to także jest nieprawda. Warto bowiem podkreślić, że prostej jakości sauna to w zasadzie nic innego jak przybudówka wyłożona w środku drewnem oraz wyposażona w piec. Dodatkowo trzeba postawić balię albo prysznic. Zasadniczo nie jest to jakieś bardzo trudne zadanie.

Oczywiście można jednak skorzystać tutaj z pomocy profesjonalistów. Dzięki temu bardzo szybko powstanie nasza sauna i będzie dodatkowo mogła cechować się naprawdę oryginalnym kształtem jak np. niczym domek hobbita.

4) Sauna ogrodowa to bezsensowny pomysł dla domów, w których mieszkają starsze osoby

To zależy. Oczywiście sauna nie jest dobrym pomysłem dla 90 – latków z wieloma wadami serca. Jednak czy jest ona także zła dla osób starszych, które jednak zawsze jakoś były aktywne? Trzeba tą kwestię skonsultować z lekarzem, jednak zasadniczo dla większości starszych osób sauna do ogrodu także będzie stanowiła dobry sposób na wzmocnienie ciała,

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *