dom i ogród

Jaka pościel będzie najlepsza dla dziecka?

Pościel dla dziecka musi spełniać szczególne wymagania. Dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, ale też niespokojny sen – wystarczy nieprzyjemna faktura materiału czy jego mała przewiewność, żeby miały kłopoty z zasypianiem czy problem z wybudzeniami. Na co zwracać uwagę, szukając tekstyliów dla malucha?

Dlaczego warto zadbać o spokojny sen dziecka?

Zdrowy sen to niezbędny warunek prawidłowego rozwoju. To nie tylko czas odpoczynku, ale też intensywnej pracy całego organizmu – to wtedy mózg porządkuje wszystkie informacje, to wtedy wytwarzane są największe ilości hormonu wzrostu, to podczas snu wszystkie tkanki najintensywniej się regenerują. Odpowiednia dawka snu to lepsza odporność, lepsze samopoczucie i możliwość koncentracji. Jak rodzice mogą pomóc dziecku w zasypianiu i ograniczyć ilość pobudek? Oprócz wieczornej rutyny, wspólnego czytania przed snem czy wietrzenia pokoju wieczorem, warto też zadbać o miejsce do spania: wygodny materac i dobrej jakości pościel.

Pościel dla dzieci – na co zwracać uwagę w czasie zakupów?

Na komfort nocnego wypoczynku wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest pościel. Jaka powinna być, by dziecku było wygodnie? Po pierwsze, pościel dla dzieci musi być miękka, delikatna, powinna mieć przyjemną w dotyku fakturę. Lepiej unikać tkanin, które mogłyby podrażniać, bo skóra u maluchów jest bardzo wrażliwa. Ważnym kryterium jest też rodzaj materiału. Syntetyczne tkaniny nie przepuszczają powietrza i powodują przegrzewanie się. Znacznie lepszym wyborem będzie pościel z naturalnego materiału o dużej przewiewności. Dobrze sprawdzi się bawełna czy coraz popularniejsza tkanina bambusowa. Kolejna kwestia to wytrzymałość – ponieważ pościel jest często prana, tkanina użyta w produkcji musi być odporna, nie powinna się mechacić. Warto w tej kwestii stawiać na najwyższą jakość.

Jaka pościel spodoba się dziecku?

Dzieci bardzo szybko mają swoje gusta, jeśli chodzi o estetykę. Wybierając pościel dla nich, warto wziąć to pod uwagę. Malucha z pewnością ucieszy nadruk nawiązujący do jego zainteresowań czy odzwierciedlający upodobania kolorystyczne.Jeśli chodzi o pościele dla dzieci, wybór w sklepach jest dziś ogromny. Bez trudu można więc znaleźć taką, która będzie i praktyczna, i miła w dotyku, i przyjemna dla oka: z nadrukiem zwierząt, samochodów, dinozaurów czy innych lubianych przez najmłodszych motywów.

Pościel dla dzieci znajdziesz w ofercie Vege Home.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *