dom i ogród

Jak wybrać optymalne oświetlenie do salonu?

Wbrew pozorom, oświetlenie to bardzo ważna kwestia, o której trzeba pamiętać. Dzięki doborze odpowiednich lamp można zmienić wnętrze nie do poznania. Gdzie szukać żyrandoli? Jakie wybrać, żeby nie przepłacić?

Styl i rozmiar żyrandola

Obecnie na rynku można znaleźć naprawdę bardzo duży wybór oświetlenia, dlatego też bez wątpienia uda nam się znaleźć żyrandol idealne dopasowany do aranżacji salonu. Tanie lampy są dostępne w sieci, w sklepach internetowych wybór jest zdecydowanie największy, co więcej, ceny są naprawdę przystępne. Tanie żyrandole mogą być trwałe i estetyczne, cena nie zawsze idzie w parze z jakością oświetlenia i warto zdawać sobie z tego sprawę. Niekiedy bywa tak, że tanie lampy będą miały dużą lepszą jakość niż oprawy oświetleniowe za kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od producenta oraz naszych oczekiwań. Obecnie bardzo popularnie są lampy w minimalistycznym stylu, można znaleźć wiele propozycji żyrandoli o geometrycznych kształtach, ale także bardzo ozdobnych, na przykład z kryształkami. Oprawa oświetleniowa powinna pasować do wybranej aranżacji wnętrza, ale nie musi z nią idealnie współgrać. Jeżeli chodzi o rozmiar lampy, to wszystko zależy od wielkości salonu. W małych, niskich pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się plafony. W większych pokojach dziennych można pokusić się o tanie żyrandole na długim kablu albo wybrać lampę z kilkoma żarówkami.

Kilka źródeł światła w salonie

Ze względu na to, że salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym, źródeł światła musi być kilka. Dzięki temu pokój będzie maksymalnie użyteczny. Oprócz żyrandola sufitowego, nie może zabraknąć również lampy podłogowej, która jest podstawą. Można pokusić się także o ozdobne, dekoracyjne kinkiety, które obecnie cieszą się naprawdę dużą popularnością. Kinkiety dobrze doświetlą poszczególne elementy dekoracyjne w salonie, na przykład dodatki, grafiki, galerie zdjęć na ścianach czy obrazy. Salon powinien posiadać kilka źródeł światła, zresztą tak samo, jak inne pomieszczenia w domu. Dzięki temu przestrzeń będzie maksymalnie wygodna i komfortowa w użytkowaniu. Światło możne odmienić wnętrze nie do poznania, jednak trzeba wiedzieć, jak je rozmieścić. Aranżacja oświetleniowa to bardzo ważna kwestia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *