biznes

Google merchant center – co to takiego?

Zapewne większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że korzystając na co dzień z Internetu, wykorzystują oni bardzo często tak zwane usługi Google. Są one bardzo pomocne w wielu przypadkach. Jedną z takich usług jest google merchant center. Czym jest to narzędzie i komu się przydaje?

Google merchant center – co to takiego?

Codziennie setki tysięcy internautów przeszukują strony internetowe w poszukiwaniu potrzebnych produktów. Jak wiadomo, najczęściej odwiedza się konkretne sklepy. Jednak Google, jakiś czas temu dodał usługę, która bardzo usprawnia sam proces robienia zakupów przez internet. W jaki sposób się to odbywa? Otóż wymieniona w tytule nazwa usługi pozwala zwiększyć popularność i sprzedaż danych sklepów internetowych, które decydują się na współpracę z tym narzędziem. Na początku warto wspomnieć jak ro wygląda od strony klienta. Można to w bardzo szybki sposób sprawdzić. Wystarczy wpisać nazwę produktu, który można zakupić. Bardzo często są to meble, ubrania czy narzędzia. Google oczywiście pokaże klientom setki sklepów z danym produktem. Jednak w pierwszej kolejności, na górze story ukazuje się zakładka o nazwie,, Zakupy „. Co za tym idzie, pojawiają się tam produkty, które rzucają się w oczy jako pierwsze. Dzieje się tak dzięki temu, że zakładka ta pokazuje produkty ze zdjęciami. A jak wiadomo, większość osób to wzrokowcy, którzy zwracają uwagę na szczegóły.

Dla właścicieli stron internetowych

Ta usługa jest także bardzo przydatna dla osób, które prowadzą stronę internetową bądź zastanawiają się nad jej założeniem. Aby móc korzystać z takiej usługi, należy połączyć założyć odpowiednie konto. Oczywiście za uiszczeniem odpowiedniej opłaty można sprawić, że produkty będą wyświetlane jako pierwsze w tej zakładce. Pomoże to zdecydowanie zwiększyć sprzedaż i popularność witryny. Po wejściu w tą zakładkę, klient może także ustawić odpowiednie dla siebie filtrowanie. Indywidualnie dobiera sobie przedział cenowy. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze i wygodniejsze dla dwóch stron.

Obecnie świat jest zdominowany przez internet i telefony komórkowe. Nic dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się nowości czy dodatkowe usługi, które mają za zadanie usprawnić proces przeszukiwania internetu. Wystarczy tylko wpisać szukany przedmiot i przystąpić do zakupu. Rozwiązanie to jest pomocne, szczególnie dla przedsiębiorstw, które prowadzą internetową sprzedaż przez dłuższy okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *