dom i ogród

Basen – idealnie bezpieczne i czyste miejsce do rekreacji

Jeśli ma się przydomowy lub kryty basen, największa przyjemnością jest zanurzyć się w krystalicznie czystej, zdrowej wodzie. Taki stan mogą zapewnić najlepsze czyszczące środki do basenu.

Jakie środki do basenu wybrać?

Istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów, aby utrzymać ulubione miejsce do kąpieli w świetnym stanie. Najprostszym i znanym najdłużej sposobem czyszczenia przydomowych akwenów jest chlorowanie. Dziś każdy znajdzie różnorodne odmiany tego środka. Można zdobyć chlor w płynie, kapsułkach, tabletkach. Zawarte w preparatach chlorowych właściwości żrące nie zawsze są bezpieczne dla zdrowia i mogą uczulać. Nie wszystkim także odpowiada zapach towarzyszący używaniu chloru. Wciąż więc szuka się jego zamienników. Gdy w domu są małe dzieci, rodzice niechętnie używają chloru do dziecięcych akwenów.

Jak działa aktywny tlen?

Tabletki i inne postaci aktywnego tlenu działają czyszcząco tak jak chlor. Olbrzymim plusem jest jednak to, że aktywny tlen jest bezwonny. Dla nienawidzących chlorowych oparów to idealne rozwiązanie. Właściwości żrące i podrażniające nadal mogą stanowić problem dla uczulonych.

Tabletki z bromem- dobre i skuteczne?

Coraz większym powodzeniem wśród właścicieli basenów, jacuzzi, basenów dmuchanych jest brom w tabletkach. Zachwycająca jest łatwość użycia, bo tabletki z bromem umieszcza się w dozowniku. Może on pozostać w basenie nawet podczas wysokich temperatur.. Substancja nie pozostawia osadu a woda jest krystalicznie czysta przez naprawdę długi okres. Ogromny atut jest taki, że brom nie spowoduje u użytkowników basenów podrażnień skóry oraz oczu. Poza tym środek nie niszczy włosów, a jego zapach jest dużo mniej intensywny dokuczliwy niż zapach chloru.

Środki do basenu dla alergików

Dbanie o środowisko i niestosowanie chemii nawet w małych ogrodowych basenikach spowodowało, że poszukuje się rozwiązań bardziej eko. Do jednych z ekologicznych preparatów przeznaczonych do czyszczenia basenów można zaliczyć wodę nasyconą nanocząsteczkami srebra. Wiadomo przecież, ze srebro ma właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Takie preparaty idealnie utrzymują czystą i zdrową wodę przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *