biznes

Zalety przesyłek paletowych

Dzisiaj szeroko reklamowane są przesyłki paletowe, jako najlepszy sposób transportu czy to mebli, artykułów AGD, RTV, przedmiotów wielkogabarytowych, czy też zawartości firmowych magazynów. Czy rzeczywiście ten sposób transportu ma tak wiele zalet? Oczywiście, że tak! Najważniejsze zostaną wymienione poniżej…

1) możliwość wysłania ciężkich przedmiotów

Przede wszystkim należy nadmienić, że paleta jest w stanie udźwignąć praktycznie jedną tonę. Oczywiście są różne rodzaje palet – europalety, skrzyniopalety, półpalety, palety na kontenery itp. przy czym każda z nich będzie się cechowała jednak nieco różną wytrzymałością.

Jednak generalnie przesyłka paletowa to może być bardzo wiele małych przedmiotów albo też kilka bardzo ciężkich. Przykładowo za pomocą skrzyniopalety można wysłać naraz spokojnie 500 kilogramów jabłek, zaś przesyłką paletową cały sprzęt komputerowy z biura.

2) wygoda

Ponadto trzeba wspomnieć o tym, że przesyłka paletowa najzwyczajniej w świecie jest bardzo wygodna. Najważniejsze tutaj jest to, że nie musimy rozładowywać danej półki w magazynie i przeładowywać jej potem gdzieś indziej. Tu tak naprawdę można całość np. 200 paczek ze sztućcami trzymać w magazynie na palecie, w ten sposób przewieźć do innego sklepu i tam jednym ruchem wózka widłowego owe 200 paczek na palecie przerzucić.

No właśnie – dość istotną kwestią jest bowiem to, że wysyłka palety pomaga nam zaoszczędzić naprawdę wiele czasu oraz energii, a co za tym idzie – i pieniędzy.

Warto w tym momencie krótko jeszcze zaznaczyć, że wysyłka palety umożliwia także przetransportowanie wielu naprawdę małych rzeczy za jednym razem. Tak samo pomaga nam przesłać nieforemne, duże przedmioty…

3) bezpieczeństwo

Należy także podkreślić jeszcze jeden bardzo istotny fakt- otóż przesyłki paletowe nie raz gwarantują bezpieczeństwo naszym towarom. Zwróćmy bowiem uwagę na fakt, że tutaj podłoże jest bardzo twarde, co już zapewnia pewną ochronę.

Dodatkowo łatwiej jest przenieść taki sprzęt na palecie do samochodu dostawczego czy innej formy transportu – minimalizujemy zatem ryzyko, że coś może upaść czy się zsunąć. Taka przesyłka paletowa może także być dobrze chroniona z boku czy z góry. Co więcej – podczas transportu ryzyko, że coś się na nią zsunie z boku jest naprawdę bardzo znikome.

Słowem przesyłki paletowe mają naprawdę wiele zalet – warto z nich korzystać nie tylko jako firmy, lecz również jako osoby prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *