biznes

Upadłość konsumencka – co zrobić gdy toniemy?

Od ubiegłego roku i nadejścia ogólnoświatowej pandemii, popłoch pośród posiadaczy działalności gospodarczej stał się powszechny. Czy uda się utrzymać własny interes i czy można liczyć na wyjście z dołka?

Upadłość konsumencka osób fizycznych

W Polsce wiele osób posiada jednoosobową działalność gospodarczą, która często opiera się na drobnej działalności rzemieślniczej, lokalnej. Może to być szycie kocyków, tworzenie stron internetowych, malowanie i sprzedawanie portretów czy wiele innych aktywności. Rynku nie da się jednak przewidzieć, a pandemia koronawirusa spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Nikt na to nie był przygotowany i niestety wielu przedsiębiorców nie było w stanie sprostać konsekwencjom. Mniejszy ruch, to mniejsze możliwości realizacji zamówień, które albo znacznie się zmniejszają, albo znikają całkowicie. Gdy mijają 3 miesiące, a przedsiębiorca nie jest w stanie wypłacić należności, zmuszony jest ogłosić upadłość konsumencką.

Upadłość konsumencka Warszawa

Sytuacja taka, jak omówiona wyżej jest trudnym przeżyciem i wiąże się z utratą możliwości pozyskiwania dochodów. To tragedia, która przytłacza z całą mocą i dobrze jest zwrócić się o pomoc do właściwej osoby. Wsparcie w sprawach takich jak upadłość konsumencka Warszawa udziela poprzez działające w jej granicach firmy, które biorą na siebie ciężar załatwienia różnych formalności, jakich dopełnić musi dłużnik. Czy są to kwestie formalne, związane z wypełnianiem formalności, czy też związane z finansami i wszelkimi opłatami, takie instytucje i jej przedstawiciele specjalizują się w fachowej pomocy, dla tych, którzy z takim problemem i sprawą się do nich zgłaszają.

Fachowa pomoc

Upadłość konsumencka osób fizycznych, gdy dotyka osoby prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą jest szczególnie dotkliwa, gdyż całe zobowiązanie i całą finansową karę ponosi ona sama. W momencie, gdy nie da się już dalej kontynuować własnego biznesu można starać się o zmniejszenie bądź umorzenie zadłużenia i ogłoszenie niewypłacalności. Właściwa porada, udzielona przez wykwalifikowane i wyszkolone w tym celu osoby, zajmują się kwestiami, które mogą być zbyt zawiłe dla klienta i w których łatwo się pogubić. Aby uniknąć dalszych stresów i kłopotów, które i tak już spadły na poszkodowaną osobę, nie należy się wzbraniać przed fachową pomocą. Znacznie może przyspieszyć i złagodzić sprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *