biznes

Sprawdzony paletopojemnik

Z paletopojemników korzystają przedsiębiorcy z wielu branż. Przeznaczone są one do magazynowania oraz transportowania różnych produktów. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w czasie kupna zbiornika IBC.

Dobrej klasy kontener IBC

Ludzie chcący zaoszczędzić trochę cennego miejsca w magazynie powinni zawsze stawiać na kontenery IBC umożliwiające bezproblemowe sztaplowanie. Warto dowiedzieć się o charakterystyce takiego produktu. Dzięki temu można wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, żeby bezpiecznie magazynować, a także transportować wszelakie ciecze. Celem wielu przedsiębiorców jest kupno nowych zbiorników IBC. W pierwszej kolejności najlepiej zwrócić uwagę na to, czy taki produkt posiada paletę gniazdową. Warto zauważyć, że taką konstrukcję łatwo rozpoznać po wgłębieniu na samym spodzie, które z łatwością pasuje do zbiornika. Dzięki takim paletom gniazdowym można układać pojemniki w stos. Kontenery IBC można zakupić w wielu hurtowniach w atrakcyjnej cenie. Najlepiej postawić na uznaną markę, gdyż jakość zbiornika zawsze jest najistotniejszą kwestią.

Co trzeba wiedzieć o paletopojemnikach?

W czasie kupna takich produktów trzeba upewnić się, czy paletopojemnik nie ma żadnych uszkodzeń mechanicznych. Jeżeli mowa natomiast o stanie technicznym to najlepiej zwrócić uwagę na ramę rusztu. Nie może być ona zardzewiała bądż zdeformowana, co jest jednak powszechnym i istotnym problemem. Nie każdy wie o tym, jaka jest maksymalna wysokość składowania zbiorników IBC. Trzeba głównie zwrócić uwagę na sposób składowania. W przypadku, gdy zbiornik IBC jest składowany w pozycji pionowej, to ma się do czynienia z obciążeniem statycznym. Jeżeli natomiast taki kontener jest transportowany na ciężarówce, wtedy mowa tutaj o obciążeniu dynamicznym. Według ekspertów najkorzystniejszym rozwiązaniem jest układanie na siebie czterech kontenerów IBC. Okazuje się, że dopuszczalna wysokość sztaplowania takich zbiorników zależna jest od gęstości konkretnego transportowanego surowca, a zwłaszcza od jego masy, co jest bardzo istotną kwestią. Warto wiedzieć o tym, że paletopojemniki dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w przystępnej cenie. Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje takich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *