biznes

Responsywna strona

Strona internetowa to dziś podstawa sukcesu firmy. Bez strony internetowej w tak skomputeryzowanym świecie bardzo trudno jest zdobyć klientów, zaznajomić ich ze swoim produktem i ogólnie wejść w świat biznesu. Strona internetowa winna być czytelna, intuicyjna i responsywna.

Responsywność – o co chodzi?

Design responsywny, czyli „responsive web design” to innymi słowy strona internetowa dostosowująca się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. Zatem, inaczej będzie to wyglądać na telefonie, a inaczej na komputerze, jeszcze zaś inaczej na tablecie. Projektowanie responsywnych stron internetowych stało się niejako koniecznością, jeśli chcemy dostarczać kontent odpowiedniej jakości pod względem graficznym, estetycznym. Coraz więcej osób korzysta z Internetu na smartfonie czy tablecie, muszę więc być one dostosowane do potrzeb użytkowników. Projektowanie responsywnych stron internetowych sprawia, że nie trzeba, np. korzystać dodatkowo z aplikacji mobilnych, aby strony w odpowiedni sposób wyświetlały się na telefonach.

Responsywna strona – korzyści

Klienci, którzy korzystają z Internetu w smartfonie do, dajmy na to, zakupów będą mocno zmęczeni małymi literkami, jeśli strona nie dostosuje się do rozmiaru ich urządzenia. Jeśli jednak strona spełni swoje wymogi i będzie responsywna, klienci będą mogli zaoszczędzić czas, kupując produkty za pośrednictwem telefonu, nie będąc zmuszeni do korzystania z laptopa/ komputera stacjonarnego. Responsywność stron jest pewnym standardem, który za niedługo stanie się normą, warto więc zawczasu przygotować swoją stronę do takich zmian. Projektowanie responsywnych stron internetowych to przede wszystkim również potencjalnie większa liczba klientów na stronie.

Mobilna wersja a strona responsywna

Mobilna wersja strony to coś innego niż strona responsywna. Owszem, oba te rodzaje dostosowane są do urządzenia, jednak mobilna strona jest niejako witryną dodatkową, która odtwarza się tylko na smartfonach. Jej wykonanie do dodatkowe koszty, czas, zadania. Natomiast strona responsywna jest jednym produktem istniejącym w kilku wersjach – jest to zatem rozwiązanie tańsze i o wiele wygodniejsze, aczkolwiek należy pamiętać, iż najtańsze jest zaprojektowanie strony internetowej, która jest od samego początku responsywna. Zatem projektowaniu responsywnych stron internetowych powinny przyświecać ekonomiczność i chęć dostosowania do standardów.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *