biznes

Najważniejsze zalety leasingu na sprzęt komputerowy

Leasing oprogramowania, jak i leasing sprzętu komputerowego, to jeden z najlepszych i najchętniej wykorzystywanych przez przedsiębiorców sposobów na wyposażenie firmy w nowoczesny i potrzebny do jej funkcjonowania sprzęt. Co jednak powoduje, że to właśnie leasing jest tak popularny? Dlaczego przedsiębiorca woli płacić comiesięczne raty, a nie np. kupić sprzęt lub oprogramowanie za gotówkę? Zaraz się o tym przekonamy.

Na czym polega leasing na sprzęt komputerowy?

Leasing sprzętu komputerowego nie odbiega wiele od tego, jak przebiega leasing np. na samochód. Decydując się na zakup danego sprzętu i biorąc go w leasing, płacimy comiesięczną, wcześniej ustaloną z leasingodawcą ratę, przez również z góry ustalony czas. Gdy leasing na sprzęt komputerowy się zakończy, następnie można albo sprzęt zwrócić i np. wziąć nowy na nowy leasing, albo też urządzenia wykupić za pozostałą w leasingu kwotę i stać się jego właścicielem. Oczywiście tak samo działa leasing oprogramowania. Co jednak konkretnie powoduje, że taka właśnie metoda wyposażania firmy w sprzęt jest tak powszechnie wykorzystywana? Jakie są zalety leasingu?

Najważniejsze zalety leasingu na sprzęt komputerowy

Każdy doskonale wie, że komputery oraz oprogramowanie czy też sprzęt peryferyjny, taki jak drukarki, jest naprawdę drogi. A jeśli weźmie się pod uwagę, że firma potrzebuje takich zestawów kilka albo nawet kilkanaście, robi się z tego naprawdę potężna kwota. Z pewnością wydanie jej dla niejednej firmy byłoby możliwe, lecz postawić sobie trzeba pytanie, po co to robić? Po co zamrażać w sprzęcie pieniądze, skoro można je przeznaczyć na rozwój i inwestycje, a komputery kupić na leasing? I to jest właśnie najważniejsza zaleta leasingu sprzętu komputerowego, brak konieczności zamrażania pieniędzy firmowych. dodatkowo pamiętać trzeba o tym, że po zakończeniu leasingu, nie trzeba sprzętu zatrzymywać, co oznacza, że można w szybki i wygodny sposób wymienić sprzęt i wziąć na leasing nowy, o wiele mocniejszy i nowocześniejszy. A jakby tego było mało, koszt leasingu można wpisać w koszt funkcjonowania firmy, co oznacza ogromne korzyści od strony podatkowej. Jeśli weźmie się sprzęt np. na raty, to odliczyć można jedynie odsetki. W przypadku leasingu całą ratę.

Podsumowanie

Leasing komputerów, oprogramowania i peryferii komputerowych, to naprawdę olbrzymie korzyści dla firm. Nie dziwi więc zupełnie to, że tak chętnie przedsiębiorcy po niego sięgają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *