biznes

Gdzie można nadać przesyłkę?

Chcąc nadać paczkę, nie jesteśmy zdani tylko na usługi pocztowe. Możemy skorzystać z usług kuriera, lub nadać paczkę w punkcie nadawania paczek.

Poczta, a kurier czym się różnią

Główny operator pocztowy ma w swojej ofercie bardzo dużo możliwości dostarczania paczek. Jednak najtańsza wysyłka oznacza to, iż nasza przesyłka będzie szła kilka dni, a w niektórych przypadkach ponad tydzień. Spośród usług pocztowych mamy do wyboru kilka opcji: możliwość nadania zwykłej paczki, paczki ekspresowej lub możemy skorzystać z usług kurierskich.

Poczta dostarcza również listy, oraz korespondencję z urzędów. Najtańsza paczka w tym wypadku będzie mogła mieć wagę do 1 kg, a więc właściwie możemy nadać jakieś większe listy. Aby nadać coś większego, musimy sporo dopłacić. Urzędy pocztowe oferują również sporo innego towaru, będąc właściwe placówkami handlowymi. Co ważne, aby nadać paczkę musimy udać się do urzędu.

Firmy kurierskie są ukierunkowane tylko i wyłącznie na dostawę paczek. Nie oferują dodatkowych usług jak poczta. Szeroka oferta pozwoli każdemu dobrać odpowiedni sposób wysyłki. Najtańsza wysyłka będzie kosztować więcej niż podobna usługa w poczcie, ale firmy kurierskie gwarantują szybką realizację usługi. Standardem jest dostarczenie przesyłki w maksymalnie 48 godzin. Zaletą jest również to, że możemy zamówić odbiór przesyłki bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dzięki temu możemy uniknąć straty czasu podczas stania w kolejce w urzędzie pocztowym.

Punkt nadawania paczek

Jeżeli jednak nie chcemy, lub nie mamy możliwości wyszukania najtańszej firmy kurierskiej, możemy skorzystać z usługi punktu nadawania paczek. Takie punkty prócz możliwości paczek zazwyczaj oferują profesjonalne i bezpieczne pakowanie, co umożliwia bezpieczną wysyłkę np. szklanych i delikatnych przedmiotów. Dzięki temu, że punkt nadawania paczek zazwyczaj podpisaną umowę na obsługę z kilkoma firmami kurierskimi, jest w stanie zaoferować najlepszą cenę nadania paczki. Jest duża szansa, że najtańsza paczka będzie nas kosztować o wiele mniej, niż nadana przez pocztę, czy bezpośrednio u kuriera.

Obecnie nadając przesyłkę mamy dużo możliwości. Możemy nadać ją na poczcie, zamówić kuriera, lub skorzystać z oferty jednego z punktów nadawania paczek. Dzięki temu możemy dokonać wyboru najkorzystniejszej dla nas oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *