Zwierzęta

Opieka nad psem w domu właściciela czy u znajomego?

Hotele dla psów są dobrym rozwiązanie, aby zostawić w nich psa na czas naszego wyjazdu, ale tylko wtedy gdy pies jest grzeczny i odporny na stres. Trzeba wziąć pod uwagę, że najczęściej miejsca takie pozwalają zaspokoić tylko podstawowe potrzeby psa.

Opieka nad psem w domu właściciela

Dobrym rozwiązaniem, które zapewni psu spokojny czas spędzony bez właściciela jest poproszenie o opiekę nad czworonogiem przyjaciela lub kogoś z rodziny. Podczas takiej sytuacji najważniejsze jest ustalenie czy pies zostaje w swoim domu i ktoś przychodzi kilka razy dziennie by go odwiedzić i wyprowadzić czy osoba ta zabiera go do swojego domu. Opcja pozostania psa w domu właściciela daję mu komfort, ponieważ będzie on czuł się swobodnie w znanym dla siebie otoczeniu, ale trzeba pamiętać by nie zostawiać go w nim na długie godziny. Należy odwiedzać psa co najmniej 3 razy w ciągu dnia i wyprowadzać na długi spacer. Dobrym rozwiązaniem jest zamieszkanie w domu właściciela psa razem z czworonogiem jeżeli oczywiście istnieje taka możliwość. Osobą, która wówczas zajmie się psem może być ktoś znajomy lub zawodowy opiekun dla psów.

Opieka nad psem u kogoś w domu

Sprawowanie opieki nad psem w domu przyjaciela lub rodziny jest polecane kiedy pies wymaga dużo miłości i uwagi. W czasie podjęcia takiej decyzji należy zastanowić się czy opieka nad psem nie będzie kolidować z naszą pracą i czy ewentualni domownicy go zaakceptują. Podczas opieki nad czworonożnym przyjacielem trzeba pamiętać, aby go karmić, wychodzi z nim na spacer, bawić się z nim jeśli trzeba posprzątać po nim. Pies musi mieć jasno określoną ilość posiłków oraz najlepiej, aby jego rozkład dnia nie uległ zmianie. Przed zebraniem psa w nowe miejsce dobrze jest aby jego nowy opiekun poznał go, by nie czuł się on obco z tymczasowym opiekunem. Do opieki nad psem niezbędne będą akcesoria do zabawy oraz karmienia.

Co zrobić z tęskniącym psem?

Odbywająca się Opieka nad psem w domu właściciela jest dla niego stresująca, ponieważ będzie samotnie spędzał godziny w domu. W nowym miejscu ciężko będzie mu się odnaleźć i będzie wywołać to u psa nerwy oraz rozdrażnienie. Niektóre z psów chętnie poznają nowe miejsca oraz ludzi inne są jednak lękliwe i mogą dostać biegunki, wymiotów lub nie jeść. Aby pies przestał się denerwować można dać mu jego ulubioną zabawkę lub zabrać na długi spacer, który pomoże rozładować psu energię. Spacer oraz zabawa z psem pozwoli mu się zrelaksować i uspokoić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *