Zwierzęta

Na co zwrócić uwagę wybierając lunety myśliwskie zeiss?

Osoby, które chcą wybrać się na polowanie, powinny zabrać nie tylko profesjonalną wiatrówkę, ale również wysokiej jakości lunetę, bez której bardzo trudno jest upolować zwierzynę. Tylko niezawodna optyka myśliwska zeiss pozwala na oddanie jasnego i wyraźnego strzału. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę wybierając lunety celownicze zeiss.

Czy optyka myśliwska zeiss jest naprawdę potrzebna?

Profesjonalne lunety myśliwskie zeiss, tak samo zresztą jak i lornetki są niezbędnym sprzętem optycznym bez którego nie może obejść się każdy myśliwy. Dzięki optyce myśliwskiej zdecydowanie łatwiej jest wyśledzić zwierzynę w lesie albo na otwartym terenie. Sprzęt tego typu jest niezbędny przede wszystkim dla tych osób, które nie mogą pochwalić się dobrym wzrokiem.

Pole widzenia ma znaczenie

Przeglądając lunety celownicze zeiss warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na pole widzenia. Mowa tutaj oczywiście o szerokości widzenia, jaką oferują dana optyka myśliwska zeiss. Większość czołowych producentów podaje ten parametr oczywiście w metrach na 100m. Większość modeli dostępnych na rynku oferuje pole widzenia na poziomie od 4 m/100 m do nawet 30 m/100 m.

Jakie powiększenie obrazu?

Drugim elementem na który warto zwrócić uwagę jest oczywiście powiększenie obrazu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że powiększenie obrazu w dużej mierze jest związane z polem widzenia. Im większe powiększenie lunety, tym oczywiście węższe staje się pole widzenia. Na rynku można znaleźć niezawodne lunety myśliwskie zeiss, które są w stanie powiększyć obraz nie tylko dwu- i trzy- krotnie, ale nawet dziewięciokrotnie. Wybierając nową lunetą warto zwrócić uwagę głównie na to, na jakim obszarze najczęściej się poluje. Na niewielkim terenie idealnie sprawdzą się lunety celownicze zeiss o powiększeniu 4x.

Niezawodny obiektyw

Dla wielu myśliwych najważniejszym elementem optyki jest oczywiście sam obiektyw. Mowa tutaj oczywiście o specjalnym układzie soczewek, które zbierają światło, dzięki czemu mogą tworzyć odwrócone światło. Z praktycznego punktu widzenia im większy jest obiektyw, tym oczywiście obserwowany teren jest jaśniejszy. Średnica obiektywu wynosi zazwyczaj od 24mm do 60mm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *