zdrowie

Wszystko, co trzeba wiedzieć o leczeniu chorób naczyń krwionośnych

Chirurg naczyniowy jest lekarzem specjalizującym się w chorobach naczyń krwionośnych oraz nieprawidłowościach w obrębie układu limfatycznego. Z jakimi problemami należy udać się do lekarza chirurgii naczyniowej?

Schorzenia leczone przez chirurga naczyniowego

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice to miejsce, do którego należy się udać, gdy borykamy się ze zmianami miażdżycowymi. Problemy kończyn dolnych oraz tętnic szyjnych są główną strefą działania chirurga naczyniowego Katowice.

Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Bardzo często zmagają się z nią starsi ludzie, ale nie oszczędza również młodszych. Nieprawidłowo leczona cukrzyca może doprowadzić do ran na stopach, które nie będą chciały się zagoić. Chirurg naczyniowy Katowice również zajmuje się leczeniem tego schorzenia. Stopa cukrzycowa jest objawem zaawansowanej cukrzycy.

Chirurgia naczyniowa Katowice zajmuje się wszelkimi problemami, które dotyczą chorób żył. Żylaki nóg, niewydolność żył, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa czy przewlekłe owrzodzenie żylne to choroby, z którymi należy zgłosić się do chirurga naczyniowego Katowice.

Poradnia chirurgii naczyniowej to miejsce, do którego należy zgłosić się nawet z tak niepozornym problemem, jak pajączki na nogach, drętwienie lub mrowienie kończyn, czy gdy na skórze tworzą się sine przebarwienia.

Jak wygląda leczenie?

Chirurg naczyniowy Katowice zaleci badanie USG Dopplera tętnic szyjnych i kręgowych. Dzięki temu badaniu poznamy stan tętnic szyjnych. Ich drożność może być niepełna w sytuacji, gdy w żyłach powstał zator, który jest wynikiem zmian miażdżycowych.

Kolejnym badaniem, które może zlecić chirurg naczyniowy Katowice jest tomografia komputerowa żył i tętnic. Chirurgia naczyniowa katowice ma dyspozycji metody leczenia inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Jest to uzależnione od schorzenia, z jakim pojawia się pacjent oraz od stanu, w jakim się znajduje.

Jedna z często wybieranych metod leczenia jest skleroterapia, która stosuje się w celu usunięcia żylaków, które są bardzo powszechnym schorzeniem. Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu żylaków lekiem obliterującym.

Angioplastyka balonowa to kolejna metoda wykorzystywana w chirurgii naczyniowej. Polega ona na wszczepieniu w zatkaną żyłę cewnika balonowego, który udrażnia żyłę.

Poradnia chirurgii naczyniowej Katowice ma wiele możliwości. Najbardziej radykalną jest amputacja, kończyn, która zdarza się najczęściej w wyniku schorzeń cukrzycowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *