zdrowie

Uzdrawiająca siła ziół chanca piedra

Chanca piedra, to roślina od tysiącleci stosowana w medycynie ludowej. W wolnym przekładzie jej nazwa oznacza „łamiącego kamienie”. Występuje w dwóch odległych końcach ziemi – w Ameryce Południowej oraz w Azji południowo – wschodniej i środkowej. Znają ją więc i stosują zarówno szamani plemion amazońskich, jak i zwolennicy medycyny ajurwedyjskiej.

Chanca piedra opinie naukowców

Od kilku dziesięcioleci chanca piedra jest w centrum zainteresowania badaczy poszukujących skutecznych leków na schorzenia nerek i pęcherza moczowego oraz dróg żółciowych. Wypowiedzi naukowców są ostrożne, ale żaden poważny ośrodek badań klinicznych nie zakwestionował do tej pory wartości leczniczej chanca piedra. Przeciwnie – wszelkie opinie, a przede wszystkim wyniki badań klinicznych potwierdzają szerokie spektrum możliwości uzdrawiających ziół. I nie ma znaczenia czy badane rośliny są opisywane jako zioła na kamienie żółciowe czy nerkowe – w przypadku chanca piedra opinie naukowców oraz użytkowników są jednakowo pozytywne i zachęcają do stosowania preparatu.

W przypadku badań polskich warto powołać się na pracę naukową pod redakcją dr Katarzyny Żurowskiej (Ziołolecznictwo amazońskie i andyjskie, rok 2000). Chanca piedra przedstawiona jest w pracy jako roślina wspomagająca leczenie kamicy nerkowej, pęcherza moczowego, dermatoz, żółtaczki typu B, cukrzycy oraz jako skuteczne zioła na kamienie żółciowe.

Chanca piedra – gdzie kupić?

W Polsce najczęściej można kupić sproszkowany susz chanca piedra z roślin pochodzących z upraw ekologicznych z terenu Ameryki Południowej lub Chin. Możliwy jest również zakup suszu w postaci liści i łodyg – w takim przypadku warto zmielić susz, gdyż proszek jest lepiej przyswajalny.

Nie wszystkie sklepy posiadają w ofercie te indiańskie zioła na kamienie żółciowe czy inne poważne schorzenia. Podczas zakupu chanca piedra cena jest więc sprawą drugorzędną – warto sprawdzić sprzedawcę, aby nie trafić na oszustów sprzedających podróbki chanca piedra lub susz pomieszany z innymi roślinami.W przypadku chanca piedra cena zależna jest również od formy – susz, proszek, kapsułki, herbatka, wyciąg mają zróżnicowaną wartość handlową.

Chanca piedra jak stosować?

Zioła na kamicę chanca piedra można stosować leczniczo i profilaktycznie. W tym drugim przypadku zażywa się jedną kapsułkę lub wypija jedną szklankę naparu dziennie. Leczenie zdiagnozowanej kamicy wymaga codziennego wypijania około 500 ml naparu w trzech dawkach. Każdą porcję naparu przyjmuje się pół godziny przed posiłkiem. Po 28 dniach należy zrobić przerwę trwającą kilka dni.Chanca piedra to lek całkowicie bezpieczny. Nie ma skutków ubocznych, nie można go przedawkować. Warto stosować go nie tylko w przypadku ciężkich schorzeń – chanca piedra poprawia parametry immunologiczne, zapobiega nadciśnieniu, cukrzycy, wspomaga trawienie, doskonale działa na wygląd skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *