zdrowie

Kiedy zacząć wybierać dom seniora?

W ludzkiej naturze leży skłonność do ignorowania i bagatelizowania trudności. Niestety często problematyczne jest wyodrębnienie odpowiedniego momentu na reakcję. Dotyczyć to może na przykład sposobów sprawowania opieki nad starszymi członkami naszych rodzin. Powszechnie wiadome jest, że jest to rozwiązanie dobre. Ale kiedy jest odpowiedni moment na działanie?

Ograniczona samodzielność – dom seniora Warszawa

Jeżeli zaczynasz zauważać, że ogólna sprawność i zaradność bliskiego ci seniora jest coraz niższa – to dobry moment na reakcję. Brak samodzielności może mieć kilka twarzy. Często dotyczy problemów z poruszaniem się, które jest bardzo wolne i sprawia ból. Przez to ograniczone są możliwości swobodnego wykonywania czynności takich, jak gotowanie czy sprzątanie.

Dom opieki będzie też dla wszystkich zainteresowanych dobrym wyborem, w przypadku osób leżących, które nie korzystają z toalety, nie wykonują czynności higienicznych, ani nie przyjmują samodzielnie posiłków. W ośrodkach pracują ludzie doświadczeni, które te czynności wykonają z wprawą i odpowiednią troską.

Samotność – domy opieki mazowieckie

Domy opieki to nie tylko sale szpitalne. Jest to też często dodatkowo ośrodek towarzyski. Dlatego nawet osoby jeszcze stosunkowo sprawne mogą się w nich odnaleźć. Szczególnie jeśli mieszkają same i ta samotność im doskwiera.

W domu opieki będą cały czas miały dostęp do swobodnego kontaktu z innymi ludźmi – czy to osobami z personelu, czy też ze współmieszkańcami. Będą mogły spędzać całe dnie na niewymuszonych pogawędkach, a może nawet wymieniać drobne plotki.

Dom opieki dla chorych na alzheimera i inne wskazania medyczne

Jakich jeszcze sygnałów w zachowaniu najbliższych powinno się wypatrywać, by nie przegapić najdogodniejszego momentu na przeprowadzkę do domu opieki? Mogą być to powtarzające się, niepokojące problemy z pamięcią, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Dom opieki będzie też dobry dla osób, które wymagają wykluczeniowej diety, której jadłospisu nie są w stanie samodzielnie przygotować. A także dla tych seniorów, którzy już przyjmują na stałe leki albo wymagają rehabilitacji konkretnego obszaru ciała. Nie ma wątpliwości, że domy opieki mają znakomity dostęp do lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *