zdrowie

Jak wybrać odpowiednią odzież medyczną?

Uniform medyczny to nieodłączny element pracy przedstawicieli zawodów medycznych. Producenci takiej odzieży coraz częściej odchodzą od bezkształtnych, białych fartuchów i oferują kolorowe i dobrze dopasowane stroje medyczne. Jak wybrać odpowiedni uniform, żeby był on wygodny, a jednocześnie modny i stylowy?

Jaki powinien być dobry strój medyczny?

Czasy, kiedy lekarz kojarzył się z białym fartuchem, bezpowrotnie minęły. Obecnie pacjenci zwracają uwagę na wygląd przedstawicieli służby zdrowia. Profesjonalny i nienaganny wygląd lekarza wzbudza zaufanie i szacunek. Dlatego przed zakupem stroju medycznego warto poświęcić chwilę na jego wybór. Każdy strój medyczny powinien zapewnić komfort pracy i sprawić, że ubrany w niego lekarz będzie czuł się swobodnie. Wszystkie fartuchy powinny być wykonane z oddychającej bawełny, czasem z domieszką poliestru.Oczywiście inny fartuch będzie nosił lekarz przyjmujący w poradni, inny przeznaczony jest dla lekarza, który operuje pacjentów. Fartuch z dużymi kieszeniami na niezbędne drobiazgi, osłaniający odzież prywatną, doceni specjalista pracujący w przychodni. Z kolei bluza medyczna i spodnie lepiej sprawdzą się na sali operacyjnej. Fartuch chirurga musi być wykonany z przewiewnego materiału, nie krępować ruchów i być plamoodporny.

Jak wybrać fason, żeby czuć się dobrze w uniformie?

Stroje medyczne coraz częściej produkowane są tak, aby podkreślić atuty sylwetki. Obecne na rynku modele mają różne kroje i dopasowują się do każdej figury. Przed zakupem stroju warto poznać swoje wymiary i kształt sylwetki. Zbyt obcisły lub nieodpowiednio dopasowany strój podkreśli niedoskonałości, w dodatku będzie krępował ruchy. Za luźny zniekształci sylwetkę. Panie pracujące w służbie zdrowia chętnie wybierają fartuchy z bocznymi cięciami, które podkreślają talię. Taki fartuch doskonale wyszczupli sylwetkę. Lekarki często wybierają też bluzy medyczne z delikatnym dekoltem.

Kolorowy strój medyczny – recepta na uśmiech pacjenta

Uniformy medyczne dostępne są w wielu kolorach. Lekarz w kolorowym stroju będzie wyglądał profesjonalnie, a przy tym wywoła uśmiech pacjenta. Poza tym nie każdy wygląda korzystnie w białym kolorze. Jeżeli bluza czerwona czy żółta będzie bardziej twarzowa, warto się na taką zdecydować. Z myślą o lekarzach pracujących z dziećmi powstały uniformy w kolorowe wzory. Dzieci często boją się lekarzy w klasycznych, białych strojach. Dlatego fartuch chirurga ozdobiony misiami czy autami przełamie lęk najmłodszych pacjentów przed czekającym ich zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *