zdrowie

Domy opieki coraz bardziej popularne

Dom opieki jest popularną nazwą dla domów pomocy społecznej, tak zwanych DPSów. Do tych placówek przyjmowane są osoby starsze, które wymagają stałej opieki medycznej.

Domy opieki Warszawa i okolice – kto może być przyjęty?

Aby móc ubiegać się o przyjęcie do placówki publicznej należy spełniać szereg wymagań. Domy opieki Warszawa i okolice są prowadzone z funduszy samorządu lub organizacji pozarządowej. Dlatego też pacjenci, którzy wymagają opieki medycznej muszą kwalifikować się do przyjęcia do takiej placówki. Przede wszystkim pacjentami, którzy mogą skorzystać z opieki w placówkach samorządowych są osoby w podeszłym wieku z wieloma problemami zdrowotnymi. Najczęściej występujące objawy chorobowe u seniorów przebywających w DPSach to nietrzymanie moczu i stolca, choroba Alzheimera, demencja, czy niesprawność ruchowa, w wyniku której senior nie może samodzielnie się poruszać. Te czynniki kwalifikują osobę do przyjęcia do domu opieki w Warszawie i okolicach.

Dom opieki alzheimer – jak działa placówka?

Choroba alzheimera określana jest jako przedstarczy zanik mózgu. Polega na otępieniu, a chorują na nią osoby po 65 roku życia. Choroba ta jest jedną z podstawowych, na którą chorują pacjenci domów opieki. Niestety często opiekunowie prawni z powodu obowiązków zawodowych i rodzinnych lub własnej niepełnosprawności nie mogą zaopiekować się seniorem. W takich przypadkach placówki opiekuńcze to jedyne rozwiązanie.

Domy opieki alzheimer Warszawa – zasady przyjmowania i ceny

Jeśli szukamy domu opieki dla członka naszej rodziny, pierwszym krokiem jest wypełnienie odpowiednich dokumentów i dostarczenie ich do ośrodka pomocy społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania. Wniosek zostaje rozpatrzony przez pracowników ośrodka, którzy w następnej kolejności muszą przeprowadzić wywiad środowiskowy. Z takiego wywiadu należy dowiedzieć się wszystkich możliwych informacji o sytuacji rodzinnej i finansowej seniora. Dopiero po przeprowadzeniu tych wszystkich działań, wydana zostaje decyzja odnośnie możliwości umieszczenia danej osoby w domu opieki.

Domy opieki są niekiedy jedyną możliwością na zapewnienie osobom potrzebującym, profesjonalnej pomocy medycznej. Często rodzina, mimo wielkich chęci, nie jest w stanie pogodzić życia zawodowego i rodzinnego z opieką nad schorowanym członkiem rodziny. Dlatego też z roku na rok popularność domów opieki rośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *