Dom opieki jest popularną nazwą dla domów pomocy społecznej, tak zwanych DPSów. Do tych placówek przyjmowane są osoby starsze, które wymagają stałej opieki medycznej.
Domy opieki Warszawa i okolice – kto może być przyjęty?
Aby móc ubiegać się o przyjęcie do placówki publicznej należy spełniać szereg wymagań. Domy opieki Warszawa i okolice są prowadzone z funduszy samorządu lub organizacji pozarządowej. Dlatego też pacjenci, którzy wymagają opieki medycznej muszą kwalifikować się do przyjęcia do takiej placówki. Przede wszystkim pacjentami, którzy mogą skorzystać z opieki w placówkach samorządowych są osoby w podeszłym wieku z wieloma problemami zdrowotnymi. Najczęściej występujące objawy chorobowe u seniorów przebywających w DPSach to nietrzymanie moczu i stolca, choroba Alzheimera, demencja, czy niesprawność ruchowa, w wyniku której senior nie może samodzielnie się poruszać. Te czynniki kwalifikują osobę do przyjęcia do domu opieki w Warszawie i okolicach.
Dom opieki alzheimer – jak działa placówka?
Choroba alzheimera określana jest jako przedstarczy zanik mózgu. Polega na otępieniu, a chorują na nią osoby po 65 roku życia. Choroba ta jest jedną z podstawowych, na którą chorują pacjenci domów opieki. Niestety często opiekunowie prawni z powodu obowiązków zawodowych i rodzinnych lub własnej niepełnosprawności nie mogą zaopiekować się seniorem. W takich przypadkach placówki opiekuńcze to jedyne rozwiązanie.
Domy opieki alzheimer Warszawa – zasady przyjmowania i ceny
Jeśli szukamy domu opieki dla członka naszej rodziny, pierwszym krokiem jest wypełnienie odpowiednich dokumentów i dostarczenie ich do ośrodka pomocy społecznej, zgodnie z miejscem zamieszkania. Wniosek zostaje rozpatrzony przez pracowników ośrodka, którzy w następnej kolejności muszą przeprowadzić wywiad środowiskowy. Z takiego wywiadu należy dowiedzieć się wszystkich możliwych informacji o sytuacji rodzinnej i finansowej seniora. Dopiero po przeprowadzeniu tych wszystkich działań, wydana zostaje decyzja odnośnie możliwości umieszczenia danej osoby w domu opieki.
Domy opieki są niekiedy jedyną możliwością na zapewnienie osobom potrzebującym, profesjonalnej pomocy medycznej. Często rodzina, mimo wielkich chęci, nie jest w stanie pogodzić życia zawodowego i rodzinnego z opieką nad schorowanym członkiem rodziny. Dlatego też z roku na rok popularność domów opieki rośnie.