zdrowie

Do czego służą nitrylowe rękawiczki?

Bardzo często rękawiczki lekarskie wykonane są z nitrylu. Jest to nic innego jak kopolimer syntetycznego kauczuku butadienowego, który jest tworzywem trwałym, składającym się z akrylonitrylu, butadienu i kwasu karboksylowego. Mieszkanka tego wszystkiego powoduje, że otrzymany produkt jest nie tylko elastyczny, ale także wykazuje odporność na rozdzieranie. Z tego powodu są często używane także w miejscach, gdzie stosuje się różnego rodzaju chemikalia.

Jak się testuje rękawiczki medyczne nitrylowe?

W przeciwieństwie do innych rodzajów rękawic, jednorazowe rękawiczki medyczne cena są produkowane z syntetycznej gumy, która nie zawiera białka i lateksu i jest odporna na chemikalia różnego rodzaju i materiały ścierne. Testy takich rękawic wykonuje się w oparciu o kilka europejskich norm. Jedną z nich jest wytrzymałość przynajmniej 10 minut z środkami chemicznymi. Ich przydatność określa się w oparciu o szybkość przenikania. Inny rodzaj to Rękawiczki lekarskie przeznaczone do kontaktu z żywnością, a norma, która dopuszcza je do użytku to EN1186.

Wybór odpowiedniego produktu, który będzie mógł być używany w miejscu pracy jest bardzo ważny i trzeba rozumieć obowiązujące normy i standardy.

Przed czym chronią rękawiczki medyczne nitrylowe?

Na wielu stanowiskach pracy można mieć kontakt z zagrożeniem biologicznym lub chemicznym. Niezależnie od tego czy pracownik zajmuje się przygotowaniem żywności, pracą na produkcji czy w służbie zdrowia, rękawice ochronne stanowią podstawową ochronę przed ryzykiem skażenia. Zakładanie rękawiczek nitrylowych powala uchronić się przed podrażnieniem skóry, zmniejsza ryzyko infekcji, a także ogranicza ryzyko poparzeń, otarć i skaleczeń. Oprócz tego nitrylowe rękawiczki medyczne cena pozwalają ochronić takie materiały jak elementy elektroniczne, delikatne szkło i wiele innych.

Rękawiczki ochronne z nitrylu stały się także symbolem naszych czasów, a to wszystko przez wybuch światowej epidemii koronawirusa. Nagle niema każdy człowiek na ulicy nosił takie rękawiczki. Ich ogromną zaletą jest to, że świetnie chronią przed mikroorganizmami, takimi jak bakterie, grzyby i wirusy, dzięki czemu są niezwykle wszechstronnymi rękawicami ochronnymi i mogą być używane do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *