zdrowie

Dlaczego warto zwrócić uwagę na rękawiczki hybrydowe?

Rękawiczki ochronne są niezbędne w kosmetologii, medycynie czy przemyśle spożywczym. Warto jednak pamiętać, że przydają się również na co dzień. Dlaczego warto wykorzystywać rekawiczki hybrydowe?

Czym wyróżniają się rękawiczki hybrydowe?

Rękawiczki ochronne powinny być wygodne i umożliwiać komfortową pracę przez długie godziny. Rękawiczki lateksowe, które są jednymi z najczęściej używanych, często wywołują reakcje uczuleniowe.

Rekawiczki hybrydowe wykonane są z elastomerowej folii termoplastycznej, inaczej nazywanej kauczukiem syntetycznym. Jest to produkt syntetyczny, ale bardzo rzadko generuje reakcje uczuleniowe.

Warto również wiedzieć, że rękawiczki hybrydowe nie zawierają talku, który znajduje się w rękawiczkach lateksowych i winylowych. Rękawiczki nie są śliskie, więc nie jest on potrzebny. Można je zdjąć oraz założyć bez żadnych problemów. Jest to niezmiernie ważne dla wszystkich tych osób, które w ciągu długiego dnia pracy muszą często zmieniać rękawiczki.

Rękawiczki ochronne muszą być również wytrzymałe. Rękawiczki hybrydowe są odporne na działanie paliw, tłuszczu oraz smarów. Są również odporne na działanie promieni UV. Warto również pamiętać, że są odporne na ścieranie, dzięki czemu można w nich pracować przez dłuższy czas a ich zakup staje się dzięki temu bardzo ekonomiczny.

Gdzie wykorzystać rękawiczki hybrydowe?


Rękawiczki hybrydowe sprawdzą się w wielu branżach. Można wykorzystywać je w salonach kosmetycznych lub fryzjerskich.

Ich dużą zaletą jest dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Dzięki temu można z nich korzystać w przemyśle mięsnym, cukierniczym czy piekarniczym. Rękawiczki hybrydowe są cienkie i idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Dzięki temu przydają się również w pracach, które wymagają precyzyjnych działań. Rękawiczki chętnie używane są w branży IT, w której pracownicy muszą mieć duże możliwości manualne.

Rękawiczki hybrydowe sprawdzą się również w szeroko pojętych pracach porządkowych. Mogą je wykorzystywać osoby, które zatrudnione są w sektorze HoReCa, jak i osoby, które chcą skorzystać z nich w warunkach domowych.

Warto pamiętać, że rękawiczki hybrydowe to również ciekawa propozycja dla osób, które chcą czuć się bezpiecznie w sklepie czy w komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *