zdrowie

Czepki męskie, czepki damskie

Czepki lekarskie można podzielić na damskie i męskie. I nie chodzi tu jedynie o to, że damski będzie wykonany z różowej flizeliny a męski z niebieskiego polipropylenu. Bynajmniej! O co więc chodzi?

 

Czepki medyczne damskie

Czepki chirurgiczne damskie, to czepki posiadające dłuższy tył. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kobieta może zebrać wszystkie swoje włosy (a najczęściej nie są to krótkie pasemka) i schować pod czepkiem. Pozwoli jej to na wykonywanie obowiązków bez konieczności odgarniania włosów przy każdym schyleniu się. Producenci pomyśleli również o wygodzie kobiet noszących czepki medyczne, i specjalnie dla nich stworzył czepki na gumce – które dokładnie okalają całą głowę oraz czepki lekarskie bez gumki – które pozwalają na wielogodzinną pracę bez ucisku i brzydkiego odciśnięcia na czole. W przypadku damskich czepków, w sprzedaży występuje również kolor różowy.

Czepki chirurgiczne męskie

Czepki męskie zwykle są wiązane z tyłu i nachodzą na połowę czoła. Dzięki temu absorbują pot i nie uciskają, pozwalając na swobodne wykonywanie swojej pracy. Wiązanie umożliwia dostosowanie mocy ucisku do konkretnej osoby, przez co można uniknąć bólu głowy związanego z wielogodzinnym przebywaniem w takim nakryciu głowy.

Czepki medyczne – przed czym chronią?

Czepki lekarskie chronią zarówno użytkowników, jak i pacjentów i wszystkich osób wokół. Czepki nie pozwalają na przedostanie się wirusów i bakterii z zakażonej osoby. Niestety, by pełniły swoją funkcję w stu procentach, należy je wymieniać po każdej operacji, zabiegu czy wizycie pacjenta. Ich koszt zaczyna się od 39.00 złotych za opakowanie stu sztuk, więc nie jest to aż tak wygórowana kwota, jak mogłoby się wydawać. Na zdrowiu nie można oszczędzać o czym lekarze bardzo dobrze wiedzą, więc w dobie koronawirusa potrzebują czepków jeszcze więcej. Na szczęście szpitale i placówki opieki zdrowotnej są przygotowane na – być może – kolejną falę pandemii, więc nie ma mowy o tym, by ktoś z personelu nie posiadał odpowiedniej ochrony ciała.

Czepki chirurgiczne nie tylko na chirurgii

Czepki można zastosować również w życiu poza szpitalnym. Gdzie na przykład? W sklepach na dziale mięsnym, gdzie ekspedientki podają towar. W gabinetach kosmetycznych, w których panie kosmetyczki stykają się z wieloma osobami. W cukierniach, gdzie sprzedawcy podają pieczywo i ciasta. Czepki medyczne są czymś, co pozwoli chronić skórę głowy i włosy przed zanieczyszczeniami, wirusami i bakteriami. Warto w nie zainwestować i nie martwić się o to, że ktoś nas czymś zarazi. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *