biznes

Pamiątkowa tablica – idealnym prezentem dla zasłużonego pracownika

Przejście na emeryturę to zawsze wyjątkowa chwila. W końcu kończy się jeden etap życia, a otwiera drugi. Osobie odchodzącej na emeryturę należy się podziękowanie za współpracę. Powinno ono przybrać bardziej oficjalną i uroczystą formułę.

Podziękowanie za współpracę – dlaczego warto je sformalizować?

Po pierwsze, bo to zwyczajny ludzki gest w kierunku osoby, która na dobre opuszcza swoje stanowisko pracy. Po drugie, podziękowanie za współpracę w eleganckim wydaniu to dostrzeżenie tego, ile dana osoba włożyła wysiłku w rozwój firmy. Po trzecie, przez ten miły gest komunikuje się odchodzącemu, że się go lubiło i ceniło również na gruncie prywatnym.

Po czwarte, w podziękowaniu za współpracę jest coś wzruszającego i chwytającego za serce. Każda osoba lubi otrzymywać pamiątkowe upominki. One uświadamiają jej, ile czasu tutaj spędziła i że w czasie swojej pracy poznała wielu ludzi, z którymi nawiązała bliższe lub dalsze relacje i więzi emocjonalne.

Co powinno znaleźć się w oficjalnej części podziękowania za pracę?

Jeżeli osoba odchodząca na emeryturę była częścią większego zespołu, to podziękowanie za współpracę powinno wyglądać tak, iż w sali konferencyjnej zbierają się wszyscy pracownicy i wręczają przyszłemu emerytowi lub emerytce drobne prezenty. Mogą to być kwiaty, czekoladki, książki lub inne przydatne rzeczy.

Jedynie szefowi przyszłego emeryta nie wypada dawać tak błahego upominku. W jego przypadku prezentem na odchodne powinna być pamiątkowa tablica z imieniem i nazwiskiem osoby, która jest główną przyczyną owego zgromadzenia. W sytuacji, gdy przyszły emeryt współpracował w mniejszej grupie ludzi – pożegnanie może mieć bardziej kameralny charakter.

Co powinna zawierać pamiątkowa tablica wręczana odchodzącemu?

Na pewno jakieś ciepłe słowa, które dodadzą mu odwagi na dalszą część życia. Po drugie, dobrze byłoby, gdyby umieszczono na niej adnotację, co zyskała firma, gdy świeżo upieczony emeryt był jeszcze jej częścią.

I nie chodzi tu o nazwy projektów, które doprowadził do szczęśliwego końca, ale o energię oraz spontaniczność, które wniósł w pracę zespołową. Taka pamiątkowa tablica to bardzo miły gest i sposób, żeby osoba obdarowana zachowała wyłącznie miłe wspomnienia, a nie pamiętała tych gorszych momentów.

Podziękowania za współpracę dostępne są w ofercie Grawernia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *