Uroda

Zamykanie naczynek – zabieg, który szybko poprawi wygląd skóry

Pękające naczynka to problem, z którym mierzy się wiele kobiet. Czerwone przebarwienia negatywnie wpływają na stan cery i skutecznie odbierają pewność siebie. Trudno je ukryć pod makijażem, a jeszcze trudniej zwalczyć zwykłą, codzienną pielęgnacją. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest profesjonalny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

Skąd się biorą pękające naczynka?

Widoczne na skórze popękane naczynka to nic innego jak znajdujące się pod skórą naczynia włosowate. Ich widoczność jest tym większa, im cieńsza i jaśniejsza skóra u danej osoby. Koncentracja popękanych naczynek, tzw. pajączki, może wręcz prowadzić do zaczerwienienia dużego obszaru skóry. Dlaczego naczynka pękają? Powody są bardzo różne. Często występuje predyspozycja genetyczna, innym razem to skutek uboczny choroby: cukrzycy czy nadciśnienia. Do pękania naczynek przyczynia się także wysoka temperatura. Wpływ na stan cery naczynkowej ma również ciąża. Również niedobory witaminy C i obfitująca w ostre przyprawy dieta mogą znacznie pogorszyć wygląd skóry z tendencją do pękających naczynek.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

O ile dietą czy pielęgnacją można próbować zapobiegać powstawaniu kolejnych pajączków na skórze, o tyle żeby je usunąć, trzeba skontaktować się ze specjalistą. Obecnie medycyna estetyczna daje ogromne możliwości – prosty, nieinwazyjny zabieg pozwala skutecznie usunąć popękane naczynka i przywrócić cerze ładny wygląd.Laserowe zamykanie naczynek polega na nakierowaniu wiązki światła na zmienione miejsce – laser niszczy naczynka pod skórą i powoduje ich wchłonięcie przez otaczające tkanki. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, jedynym skutkiem ubocznym może być chwilowe zasinienie fragmentu skóry, który został poddany leczeniu.

Gdzie znaleźć klinikę, która zajmie się zamknięciem naczynek?

Zamykanie naczynek oferuje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej. Aby wybrać ten najlepszy, warto sprawdzić opinie klientek czy popytać o polecenie znajome. Ważnym kryterium jest również renoma kliniki, a wraz z nią kompetencje i doświadczenie personelu.Przed wykonaniem zabiegu należy umówić się na wizytę w gabinecie. Wtedy można dowiedzieć się dokładnie, jak będzie wyglądało zamykanie pękniętych naczynek oraz poznać przeciwwskazania do leczenia laserowego. Specjalista poinformuje również, jak się prawidłowo przygotować do zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *