Uroda

Zamykanie naczynek Katowice – jak przebiega zabieg?

Cera naczynkowa jest niezwykle kłopotliwa – wymaga specjalnej pielęgnacji, wiąże się z ograniczeniami dotyczącymi opalania i niejednokrotnie jej wygląd zmusza nas do codziennego wykonywania mocno kryjącego makijażu. Aby raz na zawsze uporać się z czerwonymi plamkami i pajączkami na twarzy warto wykonać zamykanie naczynek katowice.

Faza przygotowania do zamykania naczynek

Proces zamykania naczynek katowice rozpoczniemy od badania stanu skóry. Kosmetolog na początku sprawdzi jak wiele naczynek krwionośnych pękło, jaka jest ich wielkość i dokładny kolor. Na podstawie tego badania będzie można dobrać odpowiedniej długości wiązkę lasera i inne parametry, niezbędne do zamknięcia konkretnych naczynek.

Zamykanie naczynek katowice – działanie lasera

Po fazie przygotowawczej pora na rozpoczęcie właściwego zabiegu. Proces będzie miał kilka etapów – oczyszczanie skóry, zapewnienie niezbędnej ochrony oraz oddziaływanie wiązką lasera.

W celu dokładnego oczyszczenia skóry zostanie wykonany staranny demakijaż, a następnie peeling, pozwalający na usunięcie martwego naskórka. Po przygotowaniu skóry kosmetolog lub dermatolog zasłoni nam oczy. Zabieg ten ma na celu ochronę narządu wzroku przed ewentualnym działaniem lasera.

Gdy naskórek jest przygotowany, a oczy zasłonięte pora na właściwy etap zamykania naczynek katowice. W tej fazie zabiegu lekarz będzie przykładał wiązkę lasera do skóry w miejscach występowania pękniętych naczynek krwionośnych. W efekcie z każda minutą zabiegu naczynia będą się obkurczać, aż zostaną całkowicie zamknięte. W przypadku bardzo dużych zmian może się okazać, że niezbędne będzie powtórzenie zabiegu. Co do zasady zamykanie naczynek Katowice wymaga 1-2 wizyt w gabinecie kosmetologa czy dermatologa.

Postępowanie po zakończonym zabiegu

Po wykonanym zabiegu zamykania naczynek katowice specjalista podpowie, z jakimi ograniczeniami będziemy musieli się zmierzyć. Oprócz dodatkowego nawilżania skóry i unikania peelingów bardzo ważną kwestią pozostanie unikanie kontaktu z promieniowaniem UV, niekorzystanie z sauny i ograniczenie wysiłku fizycznego przez okres około 4 tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *