Uroda

Spa – przykłady zabiegów i ich możliwości

Prawdopodobnie niewielka ilość osób wie, że skrót SPA wywodzi się z języka łacińskiego i w przetłumaczeniu oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. I chociaż rzeczywiście wodne kąpiele są głównym atrybutem tego rodzaju ośrodków relaksacyjnych, to z całą pewnością takie sformułowanie jest dziś nieco ograniczające.

Spa dzisiaj

Zabiegi spa w Warszawie rzeczywiście bardzo często opierają się na wodnych zabiegach, takich jak: różnego rodzaju kąpiele kosmetyczne, hydromasaże, bicze wodne, czy też baseny. Woda niesamowicie odpręża i oczyszcza oraz pobudza krążenie krwi. Jednak zabiegi spa zostały rozszerzone na przykład o masaże, w których woda nie jest używana. Rozwój branży dosyć często powoduje jej wewnętrzną zmianę, podczas gdy nazwa wciąż pozostaje taka sama.

Masaże w spa

Wielowymiarowość masaży w spa sprawia, że każdy znajdzie najodpowiedniejszy zabieg dla siebie. Specjaliści spa w Warszawie na pewno dopasują odpowiedni zabieg dla każdego klienta osobno. Każda osoba ma inne zapotrzebowanie. A wybór jest ogromny. Możemy na początek wspomnieć o masażach ajurwedyjskich, podczas których wykorzystuje się olejki wyłącznie na bazie naturalnych substancji. W czasie takiego masażu na ciele dotykane są punkty ciała, które odpowiedzialne są za funkcjonowanie konkretnych narządów wewnętrznych. Dzięki takiemu działaniu narządy te zaczynają lepiej pracować dla dobra całego organizmu. Dodatkowo odpowiednia muzyka oraz wypicie ziołowych naparów stwarza możliwość chwilowego oderwania się od trosk dnia codziennego. Innym rodzajem masażu jest Masaż Shiatsu, który ma podobne działanie jak masaż ajurwedyjski, wykonywany nieco inną metodą.

Inne zabiegi w spa.

Powyższe przykłady są najbardziej powszechnymi i znanymi spośród zabiegów w spa. Natomiast nie można zapomnieć również o takich ciekawostkach jak fototerapia, która polega na zastosowaniu światła, uodparniającego skórę na zakażenia. Ponadto ją uelastycznia, a także sprawia, że jest lepiej ukrwiona. Inną techniką leczniczą jest fizykoterapia, polegająca na użyciu energii fizycznej poprzez zastosowanie na przykład ultradźwięków.

W miarę możliwości podczas zabiegów zwłaszcza tych, które wykonują masażyści, stosowana jest aromaterapia przy pomocy olejków złożonych z naturalnych składników. Bardzo często pracownicy spa tworzą takie olejki niedługo przed zabiegiem, co sprawia, że mają one bardzo korzystne i właściwe działanie na organizm człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *