Uroda

Masaż gorącymi kamieniami – na czym polega?

Masaże, w których wykorzystywane są zmiany temperatur, należą do szczególnie przyjemnych doświadczeń. Z pewnością warto poddać się takiemu zabiegowi, by przekonać się, co starożytna technika masażu kamieniami może zdziałać we współczesnym świecie. Jak dokładnie wygląda masaż tego rodzaju?

Gorące kamienie – jak to działa?

W masażu gorącymi kamieniami wykorzystywane są naturalne minerały, a wśród nich zwłaszcza kamienie o dobrych właściwościach zatrzymywania ciepła, do jakich należy choćby bazalt. Są to zarówno duże, okrągłe kamienie, jak i maleńkie kamyczki, które umieszcza się we wrażliwszych miejscach ciała. Sam zabieg może odbywać się w kilku różnych pozycjach – zależy to od Twoich indywidualnych potrzeb.

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałaś do czynienia z masażem kamieniami, koniecznie porozmawiaj z osobą wykonującą zabieg o ewentualnych przeciwwskazaniach zdrowotnych. W renomowanym salonie masażu w Warszawie z pewnością dowiesz się wszystkiego, co będzie konieczne, byś mogła bez obaw skorzystać z tego niesamowitego zabiegu.

Czego się spodziewać po masażu kamieniami?

Sam przebieg masażu gorącymi kamieniami w żaden sposób nie przypomina zabiegów znanych choćby osobom korzystających z masażu klasycznego. Salony, które go oferują, jak znany salon masażu w Warszawie, starają się zbudować wokół niego całą ceremonię. Bierze w niej udział optymalnie dobrane, przyćmione światło, nastrojowa muzyka, która wprowadza w medytacyjny stan nawet najbardziej zestresowane umysły, oraz przygotowane przez masażystę kamienie.

Ich temperatura podnosi się dzięki krótkiemu zanurzeniu w wodzie – ponieważ doskonale zachowują ciepło, nie jest potrzebna długa ekspozycja, która mogłaby skutkować poparzeniem. To częsta obawa wśród osób, które nigdy nie próbowały tego zabiegu, ale na szczęście zupełnie bezpodstawna. Kamienie są następnie przesuwane na ciele osoby, masażysta naciska nimi specjalne obszary i punkty oraz układa je wzdłuż ciała.

Zalety masażu gorącymi kamieniami

Czy zdarzają ci się dni, w których nawet niewinna rozmowa z bliskimi sprawia, że masz ochotę wybuchnąć? Czy każda bezsenna noc, którą spędzasz wpatrując się w sufit, wiąże się dla ciebie z nieustanną gonitwą myśli, których nie umiesz uspokoić?

To poważne objawy stresu, który wbrew pozorom ma ogromny wpływ na zdrowie całego organizmu – i teraz, i w dalekiej przyszłości. Jeśli rozpoznajesz u siebie te problemy, masaż gorącymi kamieniami, który może ci zaoferować salon masażu w Warszawie, to zdecydowanie coś, po co powinnaś sięgnąć. Stres nieprzypadkowo określany jest mianem choroby cywilizacyjnej XXI wieku. Jego ograniczanie musi stać się jednym z naszych priorytetów, jeżeli zależy nam na skutecznej profilaktyce zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *