Uroda

Jakie rękawiczki jednorazowe są najlepsze do pracy?

Rękawiczki jednorazowe są w dzisiejszym świecie bardzo ważne. Używają ich osoby pracujące w najróżniejszych zawodach. Dzięki nim można bardzo skutecznie zabezpieczyć dłonie przed szkodliwymi czynnikami. Pozwalają też zadbać o higienę. Najczęściej poleca się rękawice lateksowe bezpudrowe. Co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki jednorazowe – do czego ich używamy?

Rękawiczki jednorazowe różnego typu znajdują zastosowanie w wielu zawodach i przy wykonywaniu różnych czynności. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ludzie mają kontakt z potencjalnie szkodliwymi dla skóry rąk substancjami, na przykład z różnego rodzaju chemikaliami.

Użycie takich rękawiczek wydaje się oczywiste również w sytuacjach, w których wymaga się zachowania podwyższonego poziomu higieny. Rękawiczki używane są przed przedstawicieli różnych zawodów medycznych. Wykorzystują je pracownicy salonów kosmetycznych, salonów tatuażu i wielu innych miejsc.

Dostępne rodzaje rękawiczek

Rękawice lateksowe bezpudrowe to niejedyne rękawiczki jednorazowe, które obecnie są wykorzystywane. W przemyśle spożywczym często używa się rękawiczek foliowych. Ich wadą jest mała elastyczność i niewielka wytrzymałość. Bardzo niska cena jednak skutecznie to rekompensuje.

Rękawiczki nitrylowe należą do jednych z częściej wybieranych. Pod względem właściwości są bardzo podobne dla rękawiczek wykonanych z lateksu. Są jednak odpowiednie dla osób, które mają uczulenie na naturalny lateks. Dostępne są w niemal każdym kolorze. Ich dużą wadą jest niestety wysoka cena. Rękawice winylowe są znacznie tańsze, jednak ich wytrzymałość jest mniejsza.

Rękawice lateksowe bezpudrowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wybór rękawic lateksowych bezpudrowych opłaca się z kilku powodów. Po pierwsze warto wiedzieć, że alergia na lateks w dużej części przypadków jest właściwie uczuleniem na puder, którym pokrywa się je od środka, by się nie sklejały. Wybór rękawic bezpudrowych może więc rozwiązać problem.

Rękawice takie mają wystarczającą wytrzymałość, by można je było stosować przez dość ługi czas. Są bardzo elastyczne i cienkie, dlatego pozwalają na wykonywanie nawet bardzo precyzyjnych prac. Ich wielką zaletą jest niska cena. Dużą paczkę takich rękawiczek można mieć już za kilka złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *