Uncategorized

Sprawdź się, zanim wsiądziesz za kierownicę

Zapewne każdy, doświadczony kierowca, chociaż raz w życiu, zmagał się z dylematem, czy jest już na tyle trzeźwy, aby mógł prowadzić samochód. Czy to po weselu, czy też po imieninach u cioci, ktoś w końcu musi odwieźć gości do domu. W przypadku, kiedy nie mamy pewności, że jesteśmy całkowicie trzeźwi i nie będziemy sprawiać zagrożenia w ruchu drogowym, lepiej jednak upewnić się i poddać się badaniu profesjonalnym alkomatem.

Gdzie znaleźć profesjonalny alkomat?

Alkomaty- tak jak wszystkie inny sprzęty, mogą być różne. Profesjonalny alkomat, powinien dawać gwarancję tego, że pomiar będzie wiarygodny i że możemy w pełni mu zaufać. Kierowcy często chwalą się, że posiadają „alkomaty kieszonkowe”, które kupili na miejscowym bazarku lub dostali jako gratis do czytanej gazety.

Alkomaty policyjne sklep

Nic bardziej mylnego. Tego typu alkomaty „z gazety”, raczej na pewno nie są w stanie wiarygodnie wskazać czy jesteśmy trzeźwi. Tylko alkomaty policyjne, które posiadają rzetelną kalibrację i odpowiednie certyfikaty, tak naprawdę są wiarygodnym źródłem informacji na temat naszej trzeźwości. Alkomaty policyjne można zakupić w specjalnych sklepach. Alkomaty policyjne sklep z takim asortymentem, powinien przedstawić nam wszelkie zaświadczenia i certyfikaty, potwierdzające wiarygodność sprzedawanych alkomatów.

Zapytaj o alkomat w hotelu

Często zdarza się także, że w recepcji hotelowej można wypożyczyć alkomat. Zazwyczaj w hotelach dla gości weselnych jest taka możliwość, ponieważ po weselu, raczej większość kierowców nie ma pewności, że jest całkowicie trzeźwa. Często za taki pomiar pobierana jest symboliczna opłata, gdyż takie profesjonalne alkomaty, wymagają wymiany ustników po każdym pomiarze, co jednak jest jakimś kosztem.Jeśli nie mamy swojego alkomatu, a w hotelu nie ma możliwości wypożyczenia, nie wahajmy się zawitać na komisariat policji. Na każdym musi znajdować się alkomat i bez problemu możemy zbadać tam poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Lepiej w końcu dmuchać na zimne niż później żałować, że nie sprawdziliśmy.

Jazda po alkoholu naprawdę jest niebezpieczna. Wielu już próbowałało, myśląc „dam radę, jadę przecież tylko krótki kawałek drogi”. W większości przypadków takie myślenie kończy się tragicznie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://alko-maty.pl/alkomaty-dowodowe-(policyjne).html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *