Uncategorized

Praca w internecie

Czy marzyłeś kiedyś o tym, żeby rzucić pracę na etacie i pracować popijając drinka z palemką na plaży? Wbrew pozorom nie jest to tak nierealne, jak mogłoby się wydawać. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwia nam robienie rzeczy, które kiedyś również wydawały się być nie do pomyślenia, dziś jednak są już normą.

Pojęcie pracy również się zmieniło. Nie jest już koniecznością stawianie się w biurze co rano. Teraz wystarczy laptop i dostęp do internetu, żeby zacząć pracę. Jednym z zawodów, który możesz wykonywać tylko dzięki temu, jest copywriting internetowy.

Kim jest copywriter?

Na czym polega ten zawód? Lepiej byłoby powiedzieć, skąd się wziął. Żyjemy w świecie, w którym zapotrzebowanie na informacje jest ogromne. Również moderatorzy stron potrzebują tego zasobu. Aby istnienie strony miało sens, musi mieć ona jakąś zawartość. Mowa tu o artykułach czy też opisach produktów. Niektóre strony potrzebują tekstów, które zawierają pewną dawkę słów kluczowych, dzięki którym strona będzie wyświetlana wyżej od innych w wyszukiwarce.

Jak więc widzisz, zapotrzebowanie na ten typ informacji jest bardzo duże. Często jeden człowiek nie ma czasu na to, by jednocześnie prowadzić stronę internetową i zapełniać ją treścią. Tutaj pojawia się zadanie dla copywritera.

Czym się zajmuje?

Copywriting w internecie polega na szukaniu zleceń i wykonywaniu ich za opłatą. Zadanie zbierania zleceń wykonują poszczególne serwisy, na których to znajdziesz wiele ofert do zrealizowania.

Jak zostać copywriterem?

Ścieżka kariery jest bardzo prosta. Wystarczy zarejestrować się na jednej ze stron oferujących zlecenia. Po rejestracji należy wysłać przykładowy tekst, który pokaże, czy twoje umiejętności pisarskie są wystarczające. Nie potrzebujesz dyplomu ani wykształcenia, czy też nawet doświadczenia. Liczą się tylko twoje umiejętności.

Po pozytywnym rozpatrzeniu twojej prośby od razu możesz zacząć pisanie. Copywriting internetowy ma niski próg wejścia, jednak aby pisać droższe teksty, te które będziesz pisać na początku muszą zostać dobrze ocenione. Tylko wtedy uzyskasz dostęp do tekstów lepiej płatnych.

Copywriting w internecie jako praca dorywcza?

Jak najbardziej. Wielu studentów w ten właśnie sposób zarabia kilkaset złotych miesięcznie na dodatkowe potrzeby. Praca ta nie wymaga żadnych dojazdów, ani określonych godzin pracy. Możesz pracować kilka godzin dziennie, ale równie dobrze możesz pracować kilka minut dziennie. Tylko od Ciebie zależy, ile zarobisz danego dnia.

Masz więc ochotę na drinka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *