Uncategorized

Jaki materiał na ręcznik plażowy?

Do najważniejszych atrybutów każdego plażowicza należą parawan, leżak lub krzesełko, dmuchany materac, kosz pełen przekąsek, no i oczywiście duży ręcznik. Ręczniki plażowe – te, które kładzie się na piasku, by potem położyć się już bezpośrednio na nich – wykonuje się z różnych materiałów. Jakie wykonanie zapewnia im zatem najwyższą jakość?

Tkanina frotte

Materiał typu frotte, będący szczególną odmianą bawełny, bardzo często gości w składach ręczników plażowych, a jeszcze częściej tych kąpielowych, co wynika z jego wyjątkowych zdolności do chłonięcia wody. Każdy powinien kojarzyć jego delikatnie szorstką fakturę. Nie każdy jednak zdoła się z nią polubić, by wygodnie się na niej ułożyć.

Wysoka popularność frotte pozwala jednak na bezproblemowy zakup wykonanych z tego materiału ręczników. Występują one w przeróżnych rozmiarach, kształtach i kolorach, a dzięki temu, że łatwo się je pierze i szybko suszy, idealnie sprawdzają się na wakacjach.

Mikrofibra

Jeżeli natomiast podczas plażowania najbardziej narzeka się na wchodzący wszędzie piasek, który po powrocie do domu jeszcze przez kilka dni czy tygodni bywa wysypywany z torby plażowej, warto pomyśleć o zastąpieniu frotte specjalistyczną mikrofibrą. To właśnie ona zapewni ręcznikom plażowym wyższy poziom higieniczności i czystości. Mikrofibra różni się od innych odmian bawełny znacznie luźniejszym splotem, który nie pozwala piaskowi w nią wnikać.

Po zakończonym plażowaniu wystarczy kilkukrotnie wstrząsnąć ręcznikiem, by wysypać cały piasek, który mógł po prostu utrzymać się na jego powierzchni. Chłonięcie wody również utrzymywane jest na wysokim poziomie. Mikrofibra jest materiałem, który potrafi sprawdzić się nawet u osób mocno wymagających.

Tkaniny syntetyczne

Naturalna bawełna ma jednak poważnych rywali wśród rozmaitych tkanin syntetycznych. Syntetyki wcale nie są złe, a wykonywane z nich ręczniki plażowe dla niektórych osób okażą się jedynym słusznym wyborem. W przeciwieństwie do naturalnych tkanin taki poliester raczej nigdy nie uczula i nie pogłębia posiadanych już alergii.

Tkaniny syntetyczne mogą zresztą zawierać w sobie domieszkę materiałów naturalnych, czyli chociażby bawełny. Mieszane składy zazwyczaj bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ zapewniają ręcznikom plażowym zróżnicowane, uzupełniające się właściwości.

Ręczniki plażowe znajdziesz w ofercie Vege Home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *