turystyka

Turystyczny Sandomierz

Na pewno niejeden miłośnik podróży wie, że warto zwiedzić Sandomierz. Jest to częsty cel podróżniczy ludzi z całego świata. Nie ma co ukrywać, że miejsce jest unikalne, wręcz magiczne. To wyjątkowe połączenie zabytków, natury, bliskości gór. Jeśli Sandomierz jest kuszący, warto zarezerwować nocleg w Sandomierzu i spędzić tam przynajmniej kilka dni.

Miasto pełne szlaków

Sandomierz jest miastem idealnym dla miłośników wielogodzinnych wędrówek. Przez miasto przebiega kilka turystycznych ścieżek: cysterska, która obejmuje klasztory zakonu cystersów, Droga Św. Jakuba, Szlak Jagielloński, szlak architektury drewnianej. Dla miłośników rowerów, blisko znajduje się Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Jeśli zarezerwujemy sobie atrakcyjny nocleg w Sandomierzu, będziemy mieli bliski dostęp do tych wszystkich punktów.

Sandomierz to atrakcyjne miejsce dla rowerzystów. Żółty szlak do Opatowa, zielony szlak do Ujazdu, a także czerwony szlak turystyczny z Gołoszyc do Piotrowic to tylko niektóre przykłady. Na ścieżkach można zachwycać się wieloma pięknymi widokami, krajobrazami, które są zależne od pory roku.

Zabytki na każdym kroku

Sandomierz wyróżnia się zachowaną architekturą średniowieczną, a także dużą ilością kościołów, synagogą, a także piękną bazyliką. Zespoły klasztorne i szpitalne to miejsca, które wyróżniają się piękną infrastrukturą zakonną. Liczne cmentarze i mogiły to kolejny dowód na to, że w Sandomierzu historia jest bogata i aż bije z wszystkich murów, pozostałościach po dalekich przodkach.

Noclegi w Sandomierzu są usytuowane tak, aby każdy turysta trafił właśnie do tych wszystkich punktów. Liczne miejsca noclegowe znajdują się tuż przy Starym Mieście i Rynku Sandomierskim, gdzie można oglądać Bramę Opatowską czy Ratusz.

Dla miłośników górskich wypraw

Chociaż niewysokie, to warto po nich powędrować. Góry Pieprzowe, zwane też po prostu wzgórzami. Przebiega tam czerwony szlak z Gołoszyc do Piotrowic. Na pewno kilka godzin należy poświęcić na wartościową, konkretną wędrówkę, aby na spokojnie zachwycić się tamtejszym rezerwatem przyrody.

Z gór widać piękną panoramę miasta, a także Wisły. Jest to miejsce warte uwagi, gdzie wielbiciele geologii będą mieli o czym podywagować. W górach widać rzadkie bardzo skamieliny, które tylko tam występują. Noclegi w Sandomierzu blisko ścieżki górskiej są dostępne dla wielu turystów. Jeśli naszym celem są właśnie Góry Pieprzowe to im bliżej przenocujemy, tym szybciej wejdziemy na szlak z samego rana po pysznym, energetyzującym śniadaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *