turystyka

Sprzęt paintballowy

Paintball to gwarancja udanej zabawy, może w niej uczestniczyć wiele osób jednocześnie. Dlatego też jest tak chętnie wybierana na spędzenie czasu. Pole paintballowe Katowice znajduje się na terenie wzorowanym na poligon, dlatego też można poczuć się, jak żołnierz w trakcie walki. Ważna jest dobra jakość sprzętu paintballowego oraz zachowanie pełnej ostrożności podczas zabawy.

Odzież w paintball Katowice poligon

Zabawa polega na pozorowanej walce przy wykorzystaniu tzw. markerów, jest to broń zbliżona działaniem do broni pneumatycznej. Trafienie przeciwnika kulką wypełnioną farbą powoduje jego odpadnięcie z gry. Zatem należy trafnie strzelać, ale także unikać postrzału. Paintball Katowice proponuje w trakcie gry odzież wzorowaną na żołnierzach. To mundur w kolorze moro, który dobrze kamufluje się w lesie. Wygodne skórzane buty oraz obowiązkowa maska ochronna. Jest to strój odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Marker paintballowy

To niezbędny sprzęt paintballowy dla każdego zawodnika. Wyglądem przypomina broń strzelecką, a działaniem broń pneumatyczną. Budzi ona pełen respekt. Siłą napędową kulki jest energia sprężonego gazu. W trakcie wystrzału przekazuje on kulce część swojej energii. Wyróżnia się 4 rodzaje markerów: pompki, pneumatyczne, elektropneumatyczne oraz elektroniczne. Pompki trzeba po każdym strzale przeładowywać, dlatego też charakteryzują się małą szybkostrzelnością. Pneumatyczny nie trzeba przeładowywać, pod wpływem ciśnienia gazu wypychana jest kolejna kulka do strzału. Elektropneumatyczne pozwalają na wystrzał serii kulek lub do puszczenia spustu. Elektroniczne są na tyle zaawansowane techniczne, że posiadają system układów elektronicznych odpowiedzialnych za wypuszczanie kulek. Można nim regulować tempo wystrzału kulki oraz regulować przepływ gazu z butli do markera. Kulki są średnicy ok. 1,7 cm, wypełnione bezpiecznym dla środowiska barwikiem spożywczym.

Maska ochronna

Jest bardzo ważna, dlatego też obowiązkowa w trakcie zabawy. Ma ona za zadanie chronić oczy i uszy, a najlepiej całą głowę, twarz. Ważna jest kontrola pomiaru prędkości wylotowej kulki. Paintball katowice poligon dba, by w trakcie zabawy nikomu nic się nie stało. Pole paintballowe Katowice zapewnia wszelki niezbędny sprzęt paintballowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *