turystyka

Kurs spadochronowy z instruktorami – wady i zalety

Kurs spadochronowy to sposób na to by nauczyć się skakać ze spadochronu. To też najbardziej bezpieczna metoda na naukę skakania. Oto wady i zalety kursu prowadzonego pod okiem fachowców.

Kurs spadochronowy z udziałem instruktorów – na czym polega?

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, w ramach których kursanci poznają zasady wykonywania bezpiecznych skoków i uczą się ich w praktyce. W ramach zajęć uczestnicy wyskakują z wysokości 4000 metrów wraz z instruktorami w przypadku pierwszych skoków. W ten sposób każdy uczestnik kursu może czuć się bezpiecznie. Dalsze skoki wykonuje się już z jednym instruktorem, jeśli jest taka możliwość, a kursant dobrze sobie radzi w powietrzu i podczas lądowania.

W ramach kursu wykonuje się na ogół około od 6 do 8 skoków. W efekcie daje to możliwość uzyskania uprawnień do samodzielnego skakania zarówno w kraju, jak i za granicą.

Kurs spadochronowy – zalety

Do zalet kursu zalicza się m.in. możliwość zyskania uprawnień do samodzielnego wykonywania skoków w różnych miejscach na całym świecie. W ten sposób każda osoba, która marzy by zyskać nowe, ekstremalne hobby może to bez problemu wykonać.

Wiele ośrodków szkoleniowych oferuje wygodny sposób odbywania kursów, np. w trakcie weekendów. To znaczne udogodnienie dla osób, które w trakcie tygodnia pracują i nie mają czasu na kurs.

Kurs spadochronowy – wady

Jeśli chodzi o mniej przyjemne momenty kursu to do tych wiele osób zalicza samo opłacanie kursu, ponieważ jest to znaczący wydatek dla domowego budżetu wielu osób. Cena kursu to w praktyce nawet 5000 tys. złotych, nie jest to zatem mało.

Są ośrodki szkoleniowe, które dają możliwość rozłożenia na raty płatności za kurs lub też płacenia za jego poszczególne części, tj teorię i praktykę. Dzięki temu wydatek nie jest tak obciążający dla kursantów.

Jakie uprawnienia daje kurs spadochroniarski?

W efekcie uzyskania zaliczenia kursu każdy uczestnik zyskuje możliwość wykonywania w przyszłości samodzielnych skoków. To okazja do realizacji swoich marzeń i zyskania nowego hobby na wiele lat, które z pewnością nie można określić jako „nudne”.

W efekcie zaliczenia kursu możliwe jest ponadto zostanie licencjonowanym skoczkiem spadochronowym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *