ekologia, turystyka

Co powinno znaleźć się w asortymencie każdego myśliwego?

Myślistwo i łowiectwo to hobby, które wymaga bardzo dobrego osprzętu, różnorodnego asortymentu służącego do polowań oraz specjalistycznego ubioru. Już nawet początkujący myśliwi przeszukują sklepy stacjonarne oraz internetowe w poszukiwaniu dobrych narzędzi w atrakcyjnych cenach. Jaki sprzęt powinien obowiązkowo znaleźć się w szafie myśliwego? Bez czego nie warto wybierać się na polowanie i na łowy? Później kilka niezbędnych wskazówek.

1. Lunety myśliwskie Zeiss

Lunety myśliwskie Zeiss zdecydowanie należą do sprzętu „musi have” każdego myśliwego. Dzięki nim możliwe jest widzenie zwierzyny z dużych odległości przy różnych warunkach atmosferycznych. Taki specjalistyczny sprzęt wyposażony jest w wysokie parametry. Należą do nich między innymi: możliwość powiększenia: 3-12, efektywna średnica obiektywu mm 27,7-56, źrenica wyjściowa mm: 9,2-4,7, liczba zmierzchowa: 9,1-25,9 czy pole widzenia m/100m: 12,7-3,2. Niezwykle przydatne mogą przydać się również takie funkcje jak np. kąt widzenia obiektywu:7,2-1,8, odstęp od oka mm: 90 oraz wiele, wiele innych. Warto dobrze zapoznać się zw sprzętem w domy, by sprawnie i szybko wykorzystywać wszystkie jego funkcje w terenie.

2. Optyka myśliwska Zeiss

Optyka myśliwska Zeiss to sprzęt dość drogi, który należy kupować u sprawdzonych i doświadczonych producentów. Wiele osób początkujących sięga jednak po sprzęt z drugiej ręki. Jest to idealne rozwiązanie, by dostać sprzęt dobry w atrakcyjnym przedziale cenowym. Gdzie takiego szukać? Idealne są strony, w których sami myśliwy odsprzedają swój sprzęt, który jest w stanie idealnym. Na takich stronach znajdziemy między innymi: broń myśliwska, odzież myśliwska oraz wszystkie niezbędne akcesoria i dodatki pomocne w polowaniach.

3. Lunety celownicze Zeiss

Lunety celownicze zeiss tak jak wspomniane wyżej lunety myśliwskie są niezwykle przydatnym sprzętem. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie sprzętu, który w sobie łączy wiele funkcji. Lunety miga być wyposażone w dalmierze czy noktowizory, które znacznie ułatwiają poruszanie się w terenie w każdych warunkach. Ich koszt jest niewiele większy od sprzętu o jednej funkcji a oszczędza nam to wiele czasu i sprzętu potrzebnego w terenie.

Powyższe sprzęty są niezwykle istotne dla każdego myśliwego. Jeśli już inwestować w taki sprzęt warto by był on dobry i pochodził od sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *