Przemysł

Transport i przechowywanie produktów rolnych

Owoce i warzywa to niezwykle wymagające w kontekście transportu i przechowywania produkty. Z tego też względu niezwykle istotny jest dobór odpowiedniego pojemnika, który sprosta wszystkim ich wymaganiom zarówno w trakcie magazynowania, jak i podczas długiej drogi jaką codzienne przebywają. Na rynku istnieje wiele propozycji od klastycznych form takich jak np. drewniane skrzynie na jabłka, po mniej oczywiste skrzyniopalety na jabłka wykonane z tworzywa. Na co więc postawić?

Warunki jakie powinno spełniać opakowanie do przewozu i przechowywania warzyw i owoców

Przede wszystkim konieczne jest zagwarantowanie dostępu powietrza, by utrzymać zawartość kontenerów w dobrej formie i zapobiec ich gniciu przez jak najdłuższy czas. Transport owoców i warzyw od rolnika do sklepu niejednokrotnie zajmuje wiele godzin. Kolejnymi warunkami jakie należy spełnić są: niska temperatura i ograniczenie dostępu słońca. Pozwoli to zahamować proces dojrzewania. Choć optymalne warunki dla poszczególnych produktów różnią się od siebie, to dla większości świeżych warzyw i owoców poziom wilgotności mieścić się powinien w granicach 90-95%.

Z jakiego materiału powinny być wykonane idealne skrzynki na jabłka?

To pytanie, które coraz częściej zadają sobie dystrybutorzy warzyw i owoców. Chociaż najczęściej spotykanym rozwiązaniem w magazynowaniu i transporcie są nadal opakowania wykonane z drewna, takie jak np. skrzynie na jabłka, to coraz więcej firm stawia na opakowania z tworzywa sztucznego. Dlaczego tak się dzieje? Otóż pojemniki plastikowe są dużo bardziej praktyczne i higieniczne. Ich wnętrza można z powodzeniem dezynfekować, podczas gdy drewno w kontakcie z wodą nie reaguje tak dobrze.

Skrzyniopalety na jabłka i inne opakowania zwrotne od Schoeller Allibert

Nasza firma ma w swojej ofercie szeroką gamę unikatowych pojemników (RTP) przeznaczonych do wielokrotnego użytku. Posiadamy między innymi opakowania przeznaczone do wygodnego i bezpiecznego transportu produktów spożywczych: pojemniki gniazdowe, skrzyniopalety, składane skrzynki na jabłka, pojemniki do przewozu cieczy, plastikowe palety. Oferowane przez nas produkty wykonane zostały z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, posiadają niezbędne atesty i pomimo materiału z jakiego je stworzono są przyjazne środowisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *