Ergonomiczne i wytrzymałe pojemniki wykorzystywane w procesach logistycznych to podstawa do realnych korzyści w tym między innymi zmniejszenia kosztów transportu. Dlatego powstała skrzyniopaleta składana, która optymalizuje cały łańcuch dostaw i przynosi oszczędności.
Skrzyniopalety składane – właściwości
Ich jedną z najważniejszych cech, i tym samym również zalet, jest rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Jest to wysokiej jakości tworzywo sztuczne, które odznacza się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest znacznie lżejsze od nośników, które zostały wykonane z tradycyjnego materiału, czyli drewna. Ich nośność jest bardzo duża, są także niezwykle odporne na zmienne warunku atmosferyczne, różnice temperatur oraz substancje drażliwe jak kwasy czy oleje. Tym samym również ich obsługa jest znacznie bezpieczniejsza i sprawniejsza, ponieważ nie wymagają użycia aż tak dużego pokładu siły fizycznej.
Jakie korzyści wypływają z możliwości składania?
Kontenery składane, jak sama nazwa wskazuje, posiadają możliwość składania ich, gdy są już opróżnione, czyli przede wszystkim w transporcie powrotnym. Generuje to oszczędności w przestrzeniach magazynowych, które wtedy mogą być wykorzystane w innym celu, np. załadunku dodatkowego towaru. Składanie możliwe jest nawet wtedy, gdy skrzyniopaleta wyposażona jest w pokrywę. Z powodzeniem można je także ustawiać jedna na drugiej, także załadowane, czym zyskuje się więcej miejsca w transporcie. Otwierana boczna ścianka to możliwość łatwego dostania się do towaru, gdy kontenery składane ustawione są jedne na drugim.
Higiena i standaryzacja
Skrzyniopaleta składana wykonana z tworzywa sztucznego jest niezwykle higieniczna. Gładkie tworzywo bardzo łatwo utrzymać w czystości. Niektóre modele wyposażone w ażurowe ścianki pozwalają na utrzymanie prawidłowej cyrkulacji powietrza, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie w przypadku produktów świeżych jak warzywa czy owoce.
Nie można również zapomnieć o tym, że skrzyniopalety składane to nośniki, które posiadają znormalizowane wymiary i tym samym są kompatybilne z innymi tego rodzaju nośnikami oraz mogą być obsługiwane przez wszystkie standardowe wózki widłowe.