Przemysł

Jak transportować i przechowywać warzywa i owoce?

Warzywa i owoce, które docierają do klientów, muszą być ładne i zdrowe. Transport oraz przechowywanie wpływa na ich wygląd. Jak wybrać praktyczne skrzynie na owoce?

Czyszczenie i odkażanie

Wybierając skrzynie na owoce trzeba pamiętać, że muszą być one łatwe do utrzymania w czystości. Skrzynie plastikowe na owoce można myć przy pomocy środków chemicznych, pary czy gorącej wody. Dzięki temu bez problemu można je wyczyścić i szybko pozbyć się każdego zabrudzenia.

Czyszczenie skrzynek drewnianych jest znacznie trudniejsze. Trzeba pamiętać, że nie są one odporne na działanie wilgoci. Skrzynie plastikowe na owoce bardzo łatwo wyczyścić przy pomocy myjek ciśnieniowych z dozownikami na środki czyszczące. Jest to bardzo wygodne i praktyczne.

Ochrona warzyw i owoców

Wszyscy wiedzą, że transport i magazynowanie warzyw i owoców nie jest łatwym zadaniem. Jest to towar, który jest wyjątkowo delikatny.

Skrzynki plastikowe na owoce producent podkreśla, że owoce oraz warzywa są odpowiednio zabezpieczone. Tworzywo sztuczne jest lekkie i jednocześnie wytrzymałe.

Warto również podkreślić, że skrzynie na owoce nie są tak delikatne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki temu ich zakup jest wyjątkowo ekonomiczny. Przedsiębiorca może mieć pewność, że plastikowe skrzynie na owoce będą służyły długie lata. Decydując się na skrzynie drewniane trzeba liczyć się z koniecznością częstszych napraw i konserwacji. Plastikowe skrzynie na owoce nie wymagają takich działań.

Funkcjonalna budowa

Skrzynki plastikowe na owoce producent podkreśla, że ażurowe pojemniki mają wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest dobra wentylacja, która jest możliwa dzięki ściankom wykonanym z tworzywa sztucznego, w których znajdują się otwory. Dzięki temu warzywa i owoce przez dłuższy czas zachowują świeżość i ładny wygląd.

Kolejną zaletą skrzynek na owoce jest ich praktyczna budowa. Plastikowe pojemniki wyposażone są w wypustki, dzięki którym można układać je jedna na drugą. Skrzynki blokują się, co pozwala na stworzenie bezpiecznych konstrukcji.

Dzięki możliwości ułożenia skrzynek na owoce piętrowo można zaoszczędzić dużo miejsca w czasie transportu i magazynowania towaru.

Warto również pamiętać, że plastikowe skrzynie na warzywa i owoce są ekologiczne. Dzięki swojej dużej wytrzymałości będą służyły przez wiele lat, gdy już ulegną zniszczeniu można je powtórnie przetworzyć, dzięki czemu plastik nie będzie obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *