Przemysł

Dlaczego warto zdecydować się na druk sublimacyjny?

Druk sublimacyjny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Na czym dokładnie polega nadruk sublimacyjny?

Jakie są zalety druku sublimacyjnego?

Obraz, który powstał jest przede wszystkim efektem niezwykle trwałego zabarwienia włókien tkaniny. Warto również wiedzieć, że nadruk sublimacyjny nie tylko nie pęka, ale również nie blaknie i nie spiera się. Proces ponadto zarówno nie będzie wymagał większych nakładów finansowych, jak i nie jest pracochłonny. Nie wszyscy mają jeszcze świadomość, że cały konieczny sprzęt można kupić już za 1000 funtów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że obraz może być tworzony, a także poddawany ewentualnej obróbce za pomocą oprogramowania komputerowego. Użytkownik ma może wybrać dowolny kolor i odcień, z kolei czas drukowania będzie wynosił zaledwie kilka sekund. Warto również zdawać sobie sprawę, że rynek się rozwija w bardzo szybkim tempie.

Na czym polega sublimacja druk?

Warto przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że na cały proces sublimacji wpływ będą miały trzy bardzo istotne czynniki, do których należy zaliczyć czas, temperaturę oraz dotyk.

Nie wszyscy zdają sobie bowiem sprawę, że sublimacja druk nie należy do procesów, gdzie możliwe będzie bardzo dokładne wymierzenie. Wartości wspomnianych wcześniej czynników będą zależały od sprzętu, a także rodzaju wykorzystanej tkaniny. Oczywiście przede wszystkim należy się skupić na wskazówkach załączonych przez danego producenta. Następnie za pomocą metody prób i błędów konieczne jest ustalenie, jakie parametry będą dawały zdecydowanie najlepsze rezultaty.

W pierwszym kroku konieczne jest przygotowanie obrazu, a następnie wydrukowani go na odpowiednim papierze przeznaczonym do sublimacji. W kolejnym etapie trzeba ustawić temperaturę termoprasy od 180 do 200 stopni na czas około 50-60 sekund.

Na termoprasie wystarczy położyć koszulkę, a następnie bardzo dokładnie wygładzić różnego rodzaju zagniecenia czy fałdki. Warto później położyć na koszulce odpowiedni wzór do odbicia. Rekomendowane jest także prasowanie przy wykorzystaniu lekkiej, maksymalnie średniej siły docisku od 50 do 60 sekund. W momencie, gdy upłynie wybrany wcześniej czas prasowania, zostanie przez urządzenie wydany określony sygnał dźwiękowy. Koniecznie trzeba w następnym kroku zdjąć kartkę ze wzorem z koszulki bardzo płynnym ruchem. Później wystarczy zdjąć koszulkę z prasy i poczekać jak ostygnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *