Przemysł

Co trzeba wiedzieć o folii stretch?

Folia stretch to materiał, który jest obecnie powszechnie stosowany w wielu gałęziach przemysłu, a także w warunkach domowych. Folia ta wyprodukowana jest z polietylenu liniowego, który ma niska gęstość. Producent folii stretch otrzymywać ją może dwoma metodami, za pomocą wylewu i rozdmuchu.

Rodzaje folii stretch – podstawowy podział

Materiał jakim jest folia stretch producent dzieli ze względu na sposób, w jaki jest aplikowana. Mogą być one maszynowe i ręczne. Maszynowe są nawijane na specjalne urządzenia, natomiast folie ręczne wykorzystywane są do pakowania różnych towarów przez pracowników.Producent folii stretch oferuje ją w różnych kolorach, takich jak biały, czarny, żółty, różowy i niebieski, ale najpopularniejsza jest przezroczysta. Producent stretch folii czarnej zaleca stosowanie jej wszędzie tam, gdzie towary muszą być zabezpieczone przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz przed osobami nieupoważnionymi.

Gdzie wykorzystywana jest folia stretch?

Producent stretch folii zaleca stosowanie jej nie tylko w transporcie. Materiał ten doskonale nadaje się do stosowania w budownictwie, przy remontach jako zabezpieczenie mebli i pozostałych przedmiotów. Folia stretch wykorzystywana jest zarówno w firmach kurierskich jak i gospodarstwach rolniczych, aby zabezpieczyć zbiory.

Folia stretch – gdzie można ją kupić?

Folia stretch dostępna jest w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Materiał, jakim jest folia stretch producent oferuje w kilku rodzajach. Może to być folia spożywcza, miniwrapy, folia stretch czerwona, różowa, pomarańczowa i zielona. W sklepach specjalistycznych kupić można także urządzenia usprawniające pracę z folią tego typu. Są to ucinarki do folii, dyspensery i odwijacze.

Zalety stosowania folii stretch

Folia ta ma zwiększoną odporność na uszkodzenia zewnętrzne, chroni także doskonale przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jest również bardzo wydajna i rozciągliwa. Folia taka zabezpiecza towar przed ubrudzeniem i porysowaniem. Jest termoizolacyjna i bardzo lekka, dzięki czemu nie zwiększa wagi przesyłki. Czarna folia stretch skutecznie zasłania towar przed osobami trzecimi, co jest bardzo ważne zwłaszcza w przypadku sprzętu AGD i RTV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *