moda

Zestawianie kolorów i krojów – krótki poradnik dla facetów

Zasady dotyczące łączenia ze sobą różnego rodzaju ubrań w obrębie jednej stylizacji nie odnoszą się jedynie do mody damskiej. Również mężczyźni mogą skorzystać na ich stosowaniu, choćby po to, by poczuć się w ich obrębie swobodnie i móc eksperymentować ze swoim wyglądem. Jakie podstawowe zalecenia na ten temat warto znać?

Kolor z odwagą, ale i z umiarem

Panowie nie są bynajmniej skazani na wszechobecne czernie i szarości w połączeniu z ascetyczną bielą. Ubrania takie, jak podkoszulki, koszule, spodnie męskie w dużych rozmiarach i wielości kolorów to obecnie rzeczy, na które natrafimy w każdym sklepie.

Panowie czujący się niepewnie w zabawie kolorami nie muszą od razu inwestować w kanarkową marynarkę czy jadowicie zielone buty, choć i takie ciuchy da się nosić w wielkim stylu. Swoją przygodę z kolorem warto zacząć od zmiany jednego elementu stroju. Koszula może pozostać szara lub czarna, ale zestawimy ją nie z typowymi dżinsami, a z butelkowozielonymi lub rudymi rurkami.

Krój, który wyraża okoliczności

Dobór odpowiedniego kroju ubrań to o wiele więcej, niż tylko wyraz indywidualnych preferencji. Przykładowo – luźny, nieformalny krój bluzy z kapturem czy spodni męskich w dużych rozmiarach, uszytych z dresowego materiału będzie jak najbardziej na miejscu na ulicy czy boisku, ale zupełnie nie sprawdzi się w sytuacji biznesowej.

Przy kupowaniu garnituru idealnie byłoby wybrać szycie go na miarę, i tutaj pokierować się wskazaniami doświadczonego krawca. Jako, że często bywa to niemożliwe, warto wziąć ze sobą do przymierzalni 2 lub 3 podobne kolorystyczne garnitury, różniące się krojem, zrobić sobie w nich zdjęcia w lustrze, a następnie na spokojnie zastanowić się, który z nich będzie odpowiadał okazji, na jaką ma być przeznaczony.

Warto sięgać po kontrasty

Z upodobaniem podziwiamy pozornie niepasujące do siebie zestawienia kobiecych ciuchów, jednak niejednokrotnie mamy opory przez podobnymi posunięciami w zakresie męskiej mody. Zupełnie niepotrzebnie – w kontrastach bywa do twarzy także facetom.

Spodnie męskie w dużych rozmiarach i wyrazistych kolorach będą wyglądały znakomicie ze stonowaną, krótką marynarką bądź koszulą typu long sleeve. Do spokojnego, granatowego lub szarego garnituru nie zaszkodzi włożyć wzorzystego krawata, a do tradycyjnej marynarki – zamienić go na zawiązany wokół szyi fular.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *