moda

Zdrowe lakiery do paznokci – manicure tytanowy

Każda kobieta słyszała o paznokciach hybrydowych czy żelowych. To najpopularniejsze metody w salonach kosmetyczny. Mają jednak zasadniczy minus. Nie są w stu procentach zdrowe lakiery do paznokci i mogą niszczyć płytkę. Wymyślono na to rozwiązanie – manicure tytanowy. Pojawia się w coraz większej ilości salonów. Czym jest manicure tytanowy? Lakier tytanowy – bezpieczny lakier do paznokci? Czy taki manicure jest droższy niż klasyczny bądź hybrydowy?

Manicure tytanowy – metoda

Do wykonania manicure tytanowego potrzebna jest baza, utwardzacz, top coat i specjalny lakier tytanowy. Lakier tytanowy jest trendem, jeśli chodzi o bezpieczne lakiery do paznokci. Ma bowiem postać proszku, który kosmetyczka nakłada nam na paznokieć. Ręki nie trzeba później wkładać do lampy UV – to niewątpliwa przewaga tego typu zabiegu nad hybrydami czy żelami.

Bezpieczne lakiery do paznokci to, przede wszystkim, ich składy. Proszek do tytanów ma bardziej naturalne składniki niż hybryda. Wzbogaci też naszą płytkę paznokcia o wapń czy witaminy A, D i E. Nie zobaczymy jednak oszałamiających rezultatów już po jednym takim zabiegu – manicure tytanowy trzeba stosować miesiącami, by zobaczyć, że płytka jest mocniejsza i lepszej jakości. Podobnie jest z lakierem hybrydowym – nie zobaczymy jego negatywnych skutków po tygodniu noszenia, ale po pół roku już tak!

To, że ten bezpieczny lakier do paznokci ma postać proszku nie oznacza jednak, że kolor jest przez to gorszy bądź chropowaty na powierzchni płytki. Jest dokładnie taki sam, jak zwykły lakier hybrydowy – gołym okiem nie da się zobaczyć różnicy między nimi! Puder zrobi się, na paznokciu, całkowicie gładki – tak, jak zwykły lakier.

Manicure tytanowy – cena

Zdrowe lakiery do paznokci wcale nie muszą być o wiele droższe niż klasyczne – manicure tytanowy, w wielu salonach, kosztuje dokładnie tyle samo, ile zwykła hybryda (ewentualnie nieco więcej, ceny są ustalane przez obiekty). Poza tym, paznokci nie trzeba „robić” od nowa za każdym razem, kiedy przyjdziemy na manicure, np. co 2 tygodnie – wystarczy uzupełnienie odrostu. Nie wszystkie miejsca oferują jednak taką usługę – nie jest tak popularna, jak manicure hybrydowy, żelowy czy nawet ten klasyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *