moda

Trendy w elektronice na rok 2019

Wraz z końcem roku dziennikarze technologiczni i inne osoby z dziedziny technologii prześcigają się w przepowiadaniu, co będzie na topie w nadchodzącym roku. Jako, że niedawno zakończyliśmy 2018 rok i mamy za sobą styczeń 2019, zastanówmy się, czego spodziewać się w najbliższych jedenastu miesiącach.

Elektronika ubieralna

Czyli tak zwane wearables. Do tej kategorii zaliczają się przede wszystkim smartwatche, ale również wszelkie urządzenia, mogące się łączyć z naszym smartfonem, analizując naszą aktywność, wysyłając powiadomienia i sczytując różne dane z naszego ciała. I choć smartwatche stanowią największy udział w tym rynku, to pojawiają się nowe gałęzie, takie jak smart-okulary czy opaski sportowe.

Ten rok będzie zdecydowanie ich rokiem, czego zadatki obserwujemy już od jakiegoś czasu. Wysyp nowych modeli, zwłaszcza smartwatchy, oferujących coraz większą funkcjonalność, a także lepszy czas pracy na jednym ładowaniu i jakość wyświetlacza, sprawiają że są to wysoce dopracowane urządzenia.

Sztuczna inteligencja

Hasło związane z rozwojem AI pojawia się wszędzie, łącznie z programami do aparatu w smartfonach, które wykorzystując jej potencjał mają za zadanie perfekcyjnie dobrać ustawienia balansu bieli, czasu naświetlania, czy ISO. Trzeba przyznać, że efekty są coraz lepsze.

Ale rozwój AI to nie tylko rozrywka, czy zdjęcia. Coraz częściej ta technologia służy ratowaniu życia. Nie dawno głośno było o przypadku, kiedy smartwatch, po wykryciu utraty przytomności przez właściciela, sam powiadomił służby ratunkowe, dzięki czemu uratował mu życie.

Jednak jest to wciąż niedoskonała technologia, o czym przekonuje się każdy, kto próbuje używać chociażby inteligentnej asystentki głosowej, czy to od Google, Apple, czy Amazon’a.

Apple

Gigant rynku IT roku 2018 i, jak na razie, początków 2019 nie może zaliczyć do udanych. Słaba sprzedaż iPhone’ów i słabsze wyniki finansowe, powodują, że pracownicy tej firmy z potem na czole muszą kolejny raz silić się na zaskoczenie rynku czymś nowym.

Choć oferowane przez nich produkty, jak telefony, smartwatche, czy komputery należą do najsolidniejszych na rynku, to firma ta potrzebuje czegoś ekstra, by móc nadal dzierżyć palmę pierwszeństwa w 2019 roku. Roku, który będzie obfitował w niezwykle ciekawe innowacje.

Markowe smartwatche znaleźć można w sklepie Watchbook.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *