moda

Szkolny zestaw odzieżowy z second handu

Początek roku szkolnego to spore wydatki związane nie tylko z koniecznością zakupu książek czy zeszytów, ale także ubrań. Te wydatki można zmniejszyć, poszukując perełek dla dziecka w second handzie. Jakie wygodne i praktyczne ubrania można tak kupić?

Na co dzień…

Importerzy odzieży używanej oferują właścicielom second handów mnóstwo odzieży dziecięcej dla pociech w różnym wieku, także szkolnym. W niektórych sklepach całe działy są poświęcone właśnie dzieciom? Czego szukać w sklepie z używanymi ciuchami? Przede wszystkim za ułamek ceny można tak kupić jeansy lub inne spodnie, wygodne i praktyczne na sezon jesienno zimowy.

Ponadto każdy dobry importer odzieży używanej dostarcza właścicielom sklepów z ciuchami z drugiej ręki także sweterki, bluzy czy bluzki, a także sukienki z komfortowych materiałów, na przykład bawełny. Kilkanaście takich ubrań pozwala tworzyć zestawy na cały tydzień i to zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze dni.

Na imprezy i akademie

Każde dziecko musi mieć także eleganckie stroje do szkoły na specjalne okazje, chociażby początek roku czy inne uroczystości. Każdy importer odzieży używanej ma w swojej ofercie zarówno białe bluzki, koszule czy eleganckie spodnie i granatowe i czarne spódniczki. Nie trzeba więc wydawać na takie zestaw około 200 zł, kiedy w second handzie często można go skomponować już za 20-30 zł.

Zazwyczaj wystarczy on na cały rok szkolny, jeżeli białe elementy garderoby będą prane w dobrym proszku. Nie powinny stracić swojego odcienia ani fasonu, więc przydadzą się na inne szkolne uroczystości, takie jak akademie. Przy zakupie białych bluzek czy koszul w second handzie dobrze jest zwrócić uwagę na stan ich kołnierzyków oraz mankietów.

Na wycieczki

Rok szkolny to także wyjazdy i wycieczki, na których dziecku będą potrzebne zarówno ciepłe, jak i przewiewne, wygodne ubrania. Wystarczy przejść się do second handu, by znaleźć tak kurtkę przeciwdeszczową i chroniącą przed wiatrem, spodnie, bluzę z kapturem, a nawet wygodne buty do wędrówek.

Takie wyposażenie nie nadwyręży portfela, ponieważ w dniach wyprzedaży, dzień przed tym kiedy importerzy odzieży używanej dostarczają nowy towar, takie elementy garderoby mogą kosztować nawet jedynie 1-5 zł.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *