moda

Historia butów damskich na koturnie

Buty na koturnie towarzyszą nam już od starożytności, ale ich noszenie w przeszłości związane było z praktyką, a nie z modą i wygodą.

Koturny w starożytności

Chyba wszystkim doskonale wiadomo o tym, że w starożytności były już znane buty damskie na koturnie. Takie buty nosili artyści, żeby być bardziej widocznym. Oczywiście obuwie to znacznie różniło się od tego, które znamy w dniu dzisiejszym. Koturny były bardzo wysokie, a chodzenie w nich z całą pewnością nie było wygodne.

W butach na koturnach w starożytności chodzili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dzisiaj takie obuwie noszą najczęściej przedstawicielki płci pięknej. Rzadko można zobaczyć mężczyznę, który zdecydował się na chodzenie w butach na koturnie.

Popularność butów na koturnie

Buty damskie na koturnie stały się bardzo popularne ponad dekadę temu. Oczywiście przyczyniły się do tego znane piosenkarki oraz aktorki, które zaczęły pojawiać się w takim obuwiu. Buty na koturnie stały się wygodniejszą alternatywą szpilek. Dzięki nim kobieta była wyższa, a chodzenie w takim obuwiu wydawało się znacznie łatwiejsze.

Jednak trzeba przyznać, że wysokie koturny nie przyjęły się za bardzo w naszej społeczności. Okazało się bowiem szybko, że wcale nie tak łatwo się w nic chodzi. Kobiety zdecydowanie bardziej preferują buty damskie na niewielkim koturnie, które wyglądają kobieco i jednocześnie bardzo wygodnie się w nich chodzi.

Koturny zamiast szpilek?

Chyba każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedne buty damskie na koturnie. Tak samo znajdziemy tam klasyczne szpilki, które idealnie nadają się na różne okazje. Są kobiety, które bardzo często chodzą w szpilkach i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jednak nawet takie kobiety czasami decydują się na buty na koturnie. W szczególności jest to widoczne latem. Delikatne oraz kobiece buty na koturnie prezentują się naprawdę dobrze i dają odpocząć zmęczonym stopom, które cały czas chodzą w butach na obcasie.

Damskie buty na koturnie nie zastąpiły szpilek i tak naprawdę nigdy tego nie zrobią. Zdobyły sporą popularność i dzisiaj kobiety często kupują właśnie takie obuwie. Stały się one fajną alternatywą dla szpilek i dlatego cieszą się zainteresowaniem przedstawicielek pięknej płci. W niektórych okolicznościach są one z całą pewnością bardziej praktyczne niż buty na wysokim obcasie. Można więc powiedzieć, że buty na koturnie uzupełniają się z klasycznymi szpilkami. Raczej nie zdecydujemy się na takie buty na wesele, a szpilek nie ubierzemy na spacer po plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *