moda

Czy kobieta powinna malować paznokcie podczas ciąży?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że paznokcie podczas ciąży w wyniku licznych zmian hormonalnych mogą stać się nie tylko słabsze, ale również mocniejsze. Czy można malować paznokcie w ciąży? Warto również wiedzieć, że nie jest rekomendowane malowanie wspomnianych paznokci pod koniec ciąży na intensywny kolor. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do pedicure czy manicure.

Czy można malować paznokcie w ciąży?

Można zaobserwować, że zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej podczas ciąży unika wizyt u kosmetyczek. Czy jest to jednak uzasadniona ostrożność? Panie wychodzą bowiem bardzo często z błędnego założenia, że nie istnieją lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży. Godny uwagi jest również fakt, że zarówno eksperci, jak i przyszłe mamy mają zupełnie inne opinie na wspomniany temat. Bardzo trudnym zadaniem jest bowiem dokładna ocena ryzyka.

Czy istnieją lakiery bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Warto mieć świadomość, że praktycznie zawsze podczas zabiegów manicure i pedicure istnieje ewentualne ryzyko zakażenia skóry. Można je jednak zminimalizować. Wspomniana sytuacja nie będzie miała miejsca jeżeli przedstawicielka płci pięknej podejmie decyzję o wybraniu się do renomowanego salonu. Profesjonalistki dbają bowiem nie tylko o czystość, ale również właściwą sterylność narzędzi pracy. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zatem postawienie na wykwalifikowane osoby.

Czy lakier do paznokci w ciąży może być niebezpieczny?

Nie jest przede wszystkim zalecane, aby lakier do paznokci w ciąży był w intensywnym kolorze. Zdecydowana większość szpitali rekomenduje nawet, by paznokcie miały naturalny kolor, a także były bardzo krótko obcięte. Wspomniany fakt ma bardzo istotne znaczenie przede wszystkim w przypadku ewentualnych komplikacji okołoporodowych.

Trzeba również wiedzieć, że lekarz powinien mieć możliwość dokładnej oceny płytki paznokci, a także sprawdzić czy nie doszło przypadkiem do jej przebarwienia. Świetnym rozwiązaniem będzie pomalowanie omawianych paznokci lakierem bezbarwnym. Oczywiście należy pamiętać, aby w składzie lakieru nie znajdował się formaldehyd czy toluen. Z kolei do zmywania lakieru najlepiej jest używać zmywaczy nie zawierających acetonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *