kulinaria

Smaki dzieciństwa

Każdy z nas ma miłe wspomnienia z dzieciństwa. Często wiążą się one z potrawami i słodkościami, którymi raczyli nas nasi dziadkowie i babcie. Zawsze jak odwiedzało się dziadków, mieli oni w kieszeniach coś słodkiego czym nas pozytywnie zaskakiwali. Każde dziecko kocha cukierki, dlatego takie miłe zaskoczenie dobrze wspominamy. Jest wiele różnych cukierków którymi objadali się i nasi przodkowie i do dziś ich smak nas zachwyca i inspiruje. Takie są na przykład cukierki krówki.

Wyjątkowy i niepowtarzalny smak krówek

Krówki to cukierki wielopokoleniowe, od kilkudziesięciu lat można je kupić w sklepach. Cukierki te dosłownie rozpływają się w ustach, są wyjątkowo słodkie i przyjemne dla zmysłów. Są one w całości wykonane z karmelu, karmelowa jest ich forma jak i zawartość. Mogą one występować w dwóch wariantach; popularna jest krówka cukierek kruchy oraz krówka cukierek ciągnący się. Jedni zdecydowanie wolą te cukierki w wersji klasycznej ciągnącej, inni zaś zakochali się w krówkach kruchych, które wspaniale rozpływają się w ustach.

Słodycze, które mają swoją historię

Pradawna receptura na te cukierki od lat jest pilnie strzeżona przez jej twórców i ich następne pokolenia. Mimo, że wielu producentów zajmuje się produkcją krówek, to jednak ich smak jest oryginalny, wyjątkowy i niepowtarzalny. Cukierki krówki cena nie jest wysoka, można je już kupić w granicach 20zł za kilogram. Można też je zakupić w gotowych opakowaniach, często ładnie ozdobionych. Takie opakowania krówek idealnie nadają się na prezent dla słodkiego łakomczucha, niezależnie od wieku w jakim on jest. Cukierki krówki cena może się zmieniać gdy w sklepach jest wyprzedaż, promocja świąteczna, zniżka weekendowa. Warto więc śledzić ceny tych produktów i w najbardziej korzystnym momencie zakupić sobie ich zapas.

Niewielki cukierek z niezwykłym nadzieniem

Ciągnące karmelowe nadzienie, niejednego zaskoczy. Można zauważyć, że te cukierki są pełne niespodzianek, zwłaszcza jeśli nie wie czy środek jest kruchy czy ciągnący. W ten sposób zawsze ma się niespodziankę po odpakowaniu cukierka. Ciekawą propozycją są także cukierki w postaci krówek, którym można zaprojektować opakowanie. Takie cukierki idealnie nadają się na upominek dla gości weselnych czy komunijnych. Na opakowaniu można umieścić imiona lub datę wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *